Ogłoszenia duszpasterskie 19-03-2023

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 19 marca 2023

  1. Czwarta Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą Lætare, co oznacza „cieszcie się”. Zbliżają się bowiem święte dni paschalne, podczas których Bóg okaże swoje miłosierdzie. Największym znakiem tej miłości będzie Ofiara złożona przez Chrystusa na drzewie krzyża, która stanie się źródłem zbawienia dla całej ludzkości.
  2. Trwamy w wielkopostnej zadumie i rozważaniu męki Chrystusa. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w piątek o godz. 16.30. Gorzkie żale w niedzielę o godz. 9.45.
  3. W sobotę 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z obchodem uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Jest to również rocznica utworzenia prowincji częstochowskiej bullą ,,Totus tuus Poloniae Populus” z dnia 25 III 1992 roku. Diecezja Częstochowska została ustanowiona archidiecezją i stolicą metropolii.
  4. Od soboty 25 marca rozpoczynamy nasze dwudniowe parafialne rekolekcje wielkopostne. Rekolekcje wygłosi ks. Tadeusz Jarząbek. W Sobotę spowiedź od 8.30. do 9.00. Msza św. o godz. 9.00. Po południu w sobotę spowiedź od 16.30. do 17.00. Msza św. o godz. 17.00.
  5. Za tydzień w niedzielę na mszę św. o godz. 12.00. zapraszam młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Po mszy św. spotkanie z ks. Rekolekcjonistą.
  6. Wielka moja prośba o zebranie ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej jako dobrego przygotowania do zbliżających się świąt.