Ogłoszenia duszpasterskie 22-03-2020

CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 22 marca 2020

  1. Czwarta Niedziela Wielkiego Postu nazywana jest niedzielą Lætare, co oznacza „cieszcie się”. Zbliżają się bowiem święte dni paschalne, podczas których Bóg okaże swoje miłosierdzie. Największym znakiem tej miłości będzie Ofiara złożona przez Chrystusa na drzewie krzyża, która stanie się źródłem zbawienia dla całej ludzkości.
  2. W środę 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z obchodem uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Jest to również rocznica utworzenia prowincji częstochowskiej bullą ,,Totus tuus Poloniae Populus” z dnia 25 III 1992 roku. Diecezja Częstochowska została ustanowiona archidiecezją i stolicą metropolii.
  3. Wielkopostne nabożeństwa: Droga Krzyżowa oraz Gorzkie Żale decyzją ks. Arcybiskupa są zawieszone aż do odwołania.
  4. Zachęcam do lektury prasy katolickiej i szczególnie w tym czasie epidemii korzystania z dużej oferty mediów katolickich które pomogą nam owocnie przeżyć czas Wielkiego Postu.
  5. Zarządzenie ks. Arcybiskupa dotyczące zasad profilaktyki w pełnieniu posługi duszpasterskiej w związku z zagrożeniem epidemiologicznym….