Ogłoszenia duszpasterskie 22-05-2022

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY 22 maja 2022

  1. W kolejną niedzielę Wielkanocy usłyszeliśmy obietnicę posłania uczniom Ducha Świętego. Trzecia Osoba Trójcy Świętej prowadzi Kościół do pełnego zjednoczenia z Chrystusem i na spotkanie z Bogiem Ojcem. Przygotujmy się na przyjęcie darów Ducha Świętego poprzez odprawienie nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą rozpoczniemy w najbliższy piątek.
  2. W czwartkowej modlitwie szczególnie pamiętamy o naszych matkach z okazji ich święta. Niech Najświętsza Maryja Panna, wzór macierzyńskiego serca, nieustannie wyprasza potrzebne dary, a wdzięczność i miłość najbliższych zawsze radują Wasze serca.
  3. Rada Dzielnicy Błeszno na prośbę mieszkańców organizuje spotkanie z Prezydentem Miasta Panem Krzysztofem Matyjaszczykiem w środę 25 maja o godz. 18.00. w OSP Błeszno przy ul. Długiej. Tematem przewodnim będzie stan ulic i czystość w Dzielnicy.
  4. Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie organizuje 10 czerwca 2022 r. o godz.17.00. Pokaz filmu pt. Zerwany kłos. Jest to film o bł. Karolinie Kózkównie.
  5. W przyszłą niedzielę organizowany jest w Częstochowie Marsz dla Życia i Rodziny. W programie: Msza św. w Bazylice Archikatedralnej o godz. 16.00. Następnie przemarsz Alejami NMP i spotkanie rodzinne na Błoniach Jasnogórskich.
  6. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W parafii św. Urszuli Ledóchowskiej jest wtedy wielka uroczystość konsekracji kościoła z udziałem Ks. Arcybiskupa.
  7. Jutro o godz.19.00 kolejna próba dla dzieci z Akademii Soward przygotowujących się do Pierwszej Komunii św.