Ogłoszenia duszpasterskie 29-05-2022

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 29 maja 2022

 1. Czterdzieści dni po zmartwychwstaniu Chrystus wstąpił do nieba. Pamiątkę tego wydarzenia Kościół celebruje dzisiaj. Chrystus wstępuje do chwały Ojca, aby powrócić na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość wyraźnie wskazuje nam na ostateczny kres wszystkich naszych dróg, którym zgodnie z Bożym zamysłem miłości jest życie wieczne w królestwie niebieskim.
 2. Zapraszam do udziału w ostatnich już w tym roku nabożeństwach majowych. We wtorek na zakończenie maryjnego majowego miesiąca, oddamy cześć Matce Bożej, obchodząc święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
 3. Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cześć Bożemu Sercu będziemy oddawali podczas nabożeństw czerwcowych w tygodniu o godzinie 16.40.
 4. Wszystkie dzieci naszej parafii z okazji Dni Dziecka zawierzymy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa podczas pierwszego nabożeństwa czerwcowego w środę o godz.16.40.
 5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 16.00. Wizyta u chorych od godz.8.30. W pierwszą sobotę różaniec z modlitwą wynagradzającą o godz.16.30.
 6. W przyszłą niedzielę w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego o godz. 12.00. Uroczystość I Komunii św. dla 9 dzieci z Akademii Soward.
 7. Rocznica Pierwszej Komunii Świętej dla dzieci z naszej parafii będzie w niedzielę Trójcy Świętej 12 czerwca o godz. 12.00. Próba dla dzieci w piątek 10 czerwca o godz. 18.00.
 8. Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie organizuje 10 czerwca 2022 r. o godz.17.00. Pokaz filmu pt. Zerwany kłos. Jest to film o bł. Karolinie Kózkównie.
 9. W dzisiejszą niedzielę organizowany jest w Częstochowie Marsz dla Życia i Rodziny. W programie: Msza św. w Bazylice Archikatedralnej o godz. 16.00. Następnie przemarsz Alejami NMP i spotkanie rodzinne na Błoniach Jasnogórskich.
 10. Dzisiaj uroczystość odpustowa w parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Brzezinach Wielkich. W parafii św. Urszuli Ledóchowskiej dzisiaj wielka uroczystość konsekracji kościoła z udziałem Ks. Arcybiskupa.
 11. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Mariannę Sobczyk. Wieczny odpoczynek…