Ogłoszenia duszpasterskie 05-06-2022

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 5 czerwca 2022

  1. Obietnica zmartwychwstałego Chrystusa wypełniła się. Zebrani w Wieczerniku Apostołowie otrzymują Ducha Świętego, który po wniebowstąpieniu Chrystusa będzie strzegł Kościoła i prowadził go na spotkanie z Mistrzem na końcu dziejów. Od dnia Pięćdziesiątnicy Kościół odkrywa swoje misyjne posłannictwo i głosi Dobrą Nowinę aż po krańce ziemi.
  2. Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy. Przypominamy jednocześnie, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli.
  3. Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszam do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych w tygodniu o godz.16.40.
  4. Jutro obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.
  5. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Trójcy Świętej.
  6. W czwartek 16 czerwca będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Po Eucharystii o godz. 10.00 wyruszymy w procesji do czterech ołtarzy. Pierwszy ołtarz przy starym kościele – ul. Bałtycka ul. Letnia ul. Barwna, ul. Poręba. Drugi ołtarz z tyłu plebani –ul. Witaminowa, ul. Irydowa ul. Korkowa, ul. Grzybowska. Trzeci przy wejściu na plebanię – ul. Wierchów, ul. Kusocińskiego i ul. Jantarowa. ul. Poselska. Czwarty ołtarz przy figurach św. Jana Pawła ii i św. Jadwigi –ul. Wypalanki i ul. Bór
  7. Dziś o godz. 12.00. Uroczystość I Komunii św. dla 9 dzieci z Akademii Soward.
  8. Rocznica Pierwszej Komunii Świętej dla dzieci z naszej parafii będzie w niedzielę Trójcy Świętej 12 czerwca o godz. 12.00. Próba dla dzieci w piątek 10 czerwca o godz. 18.00.
  9. Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Cżęstochowie organizuje 10 czerwca 2022 r. o godz.17.00. Pokaz filmu pt. Zerwany kłos. Jest to film o bł. Karolinie Kózkównie.
  10. Dziękuję bardzo rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za posprzątanie kościoła i dekorację kwiatową. Serdeczne Bóg zapłać.