Ogłoszenia duszpasterskie 12-06-2022

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 12 czerwca 2022

  1. Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.
  2. W czwartek Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej. Serdecznie zapraszam do włączenia się w procesję wszystkich parafian. Centralna uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 10.00, po której wyruszy procesja.
  3. Wszystkich czcicieli Najświętszego Serca Pana Jezusa zapraszam do modlitwy podczas nabożeństw czerwcowych w tygodniu o godz.16.40.
  4. Do przygotowania ołtarzy podczas procesji Bożego Ciała zapraszam mieszkańców ulic. Pierwszy ołtarz przy starym kościele – ul. Bałtycka ul. Letnia ul. Barwna, ul. Poręba. Drugi ołtarz z tyłu plebani –ul. Witaminowa, ul. Irydowa ul. Korkowa, ul. Grzybowska. Trzeci ołtarz z tyłu plebanii – ul. Wierchów, ul. Kusocińskiego ul. Kosiarzy ul. Jantarowa. ul. Poselska. Czwarty ołtarz przy figurach św. Jana Pawła ii i św. Jadwigi –ul. Wypalanki i ul. Bór.
  5. Dziś o godz. 12.00. Uroczystość Rocznicy Pierwszej Komunii Świętej dla dzieci z naszej parafii.
  6. Jutro 13 dzień miesiąca. Nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej o godz. 16.00.
  7. Bardzo dziękuję panu Mirosławowi Stasiura i p. Bogusławowi Machurze za ścięcie trawy przy starym kościele.
  8. Do stanu małżeńskiego przygotowują się: Julia Szymczyk z naszej parafii i Piotr Grzyb z parafii Lubojna – zapowiedź pierwsza. Przemysław Bartosiewicz z naszej parafii i Agnieszka Kott również z naszej parafii – zapowiedź pierwsza. Jeśli by ktoś wiedział o przeszkodach zaistniałych między tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu zgłosić to w kancelarii parafialnej.
  9. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Zygmunta Kozerę. Wieczny odpoczynek…