Ogłoszenia duszpasterskie 19-06-2022

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 19 czerwca 2022

  1. Jak każdej niedzieli Pan Bóg obficie zastawia dla nas stół słowa i Eucharystii. Pozostając w klimacie uroczystości Bożego Ciała, pragniemy jeszcze głębiej wnikać w tajemnicę Boga, który pozostał z nami pod postaciami chleba i wina.
  2. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z inicjatywy św. Jana Pawła II jest to Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów.
  3. Z kolei w sobotę obchodzimy wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
  4. Pragnę jeszcze raz bardzo podziękować budowniczym i wszystkim zaangażowanym w przygotowanie czterech ołtarzy do procesji Bożego Ciała. Dziękuję za ofiarowany czas Panu Bogu. Dziękuję osobom niosącym baldachim, krzyż, różaniec i figurę Matki Bożej. Dziękuję za obecność i asystę druhom OSP. Dzieciom dziękuję za sypanie kwiatów i dzwonienie na procesji. Dziękuję za ofiarowanie płatków kwiatowych. Dziękuję bardzo za ofiary na kwiaty do czterech ołtarzy. Bardzo dziękuję osobom zbierającym te ofiary. Pani Jolancie Wewiór dziękuję za ofiarowanie brzózek do ołtarzy na Boże Ciało a panu Jerzemu Orzełek dziękuję za przywiezienie tych drzewek na plac kościelny. Serdeczne Bóg zapłać. W intencji osób przygotowujących ołtarze będzie odprawiona msze św. 15 sierpnia w uroczystość Wniebowzięcia NMP o godz. 8.00.
  5. W czwartek 23 czerwca zakończenie oktawy Bożego Ciała. Poświęcenie wianków, które są symbolem ludzkiej pracy i utożsamiają dar Boży i błogosławieństwo dzieci.
  6. Do stanu małżeńskiego przygotowują się: Julia Szymczyk z naszej parafii i Piotr Grzyb z parafii Lubojna – zapowiedź druga. Przemysław Bartosiewicz z naszej parafii i Agnieszka Kott również z naszej parafii – zapowiedź druga. Jeśli by ktoś wiedział o przeszkodach zaistniałych między tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu zgłosić to w kancelarii parafialnej.