Ogłoszenia duszpasterskie 22-08-2021

DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 22 sierpnia 2021

  1. W sierpniu często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W ubiegłą niedzielę celebrowaliśmy jedną z największych uroczystości w Kościele: Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. W czwartek przypada uroczystość Matki Bożej Jasnogórskiej, czczonej jako Królowa Polski i główna patronka naszego narodu. W wielu naszych kościołach trwa specjalna nowenna przed tą uroczystością. Można powiedzieć, że jest to bardzo polskie święto. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał św. Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”. Msza św. w naszym kościele o godz. 17.00. Jutro o godz. 18.30. na Jasnej Górze nasza parafia uczestniczy w uroczystej mszy św. nowennowej.
  2. W poniedziałek, 23 sierpnia, przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. Również w naszym narodzie nie brakuje osób, które były prześladowane za swoje poglądy, a nawet oddały swoje życie za prawdę. Najlepszym współczesnym przykładem jest bł. ks. Jerzy Popiełuszko.
  3. We wtorek, 24 sierpnia, w liturgii przypada święto św. Bartłomieja, Apostoła. Tradycja głosi, że zaniósł on Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską. Przez jego wstawiennictwo podczas wieczornej Mszy Świętej będziemy prosić o wzrost i umocnienie Chrystusowego Kościoła na terenach misyjnych.
  4. Do stanu małżeńskiego przygotowują się: Magdalena Żelazny z naszej parafii i Damian Nieszporski z parafii św. Stanisława Kostki w Szczecinie– zapowiedź pierwsza. Jeśli by ktoś wiedział o przeszkodach zaistniałych między tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu zgłosić to w kancelarii parafialnej.
  5. Bardzo dziękuję Pani Annie Szczepańczyk za kwiaty ze swojego ogrodu do naszego kościoła. Serdeczne Bóg zapłać.