Ogłoszenia duszpasterskie 29-08-2021

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 29 sierpnia 2021

  1. Pan Jezus przypomina nam, jak ważna jest czystość serca człowieka, gdyż z wnętrza pochodzi to, co czyni człowieka nieczystym, czyli grzesznym.
  2. Dnia 1 września wspominamy 82 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Będziemy się modlić o pokój na świecie oraz za wszystkie ofiary wojny.
  3. Od 2015 roku 1 września obchodzimy, ustanowiony przez papieża Franciszka, Światowy Dzień Modlitwy za Ochronę Stworzenia.
  4. W środę rozpoczyna się nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży. Modlimy się o pomoc Maryi, Stolicy Mądrości, dla uczniów, nauczycieli, katechetów, rodziców i wszystkich zatroskanych o wychowanie i wykształcenie młodego pokolenia.
  5. Rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego to rozpoczęcie formacji do przyjęcia sakramentów bierzmowania i pierwszej komunii św. Dzieci z klasy 3 szkoły podstawowej, które chciałyby w naszej parafii przyjąć sakrament pierwszej komunii św. proszę o zapisanie się w zakrystii. I komunia św. w naszej parafii odbędzie się 5 czerwca 2022 r. Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania będzie miała swoje spotkania w ostatnią niedzielę miesiąca po mszy św. o godz.12.00.
  6. W pierwszy piątek miesiąca zachęcam szczególnie dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii św. Spowiedź od godz.16.00. Wizyta u chorych z Panem Jezusem od godz. 8.30.
  7. W pierwszą sobotę miesiąca różaniec o godz. 16.30.
  8. Bardzo dziękuję Nowożeńcom za posprzątanie kościoła i kwiaty przed ołtarzem. Serdeczne Bóg zapłać.
  9. Do stanu małżeńskiego przygotowują się: Magdalena Żelazny z naszej parafii i Damian Nieszporski z parafii św. Stanisława Kostki w Szczecinie– zapowiedź druga. Jeśli by ktoś wiedział o przeszkodach zaistniałych między tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu zgłosić to w kancelarii parafialnej.
  10. W październiku będziemy dziękować Panu Bogu za 30 lat istnienia naszej parafii. Jako materialne wotum z racji tej uroczystości będziemy mieć nowy wystrój zakrystii, nowe meble, nowe wyposażenie. Będzie to zakrystia na kolejne 30 lat. Jest to dość duży wydatek dlatego zwracam się z prośbą do parafian o pomoc. Bardzo dziękuję tym parafianom, którzy już wsparli tę inwestycję.