Ogłoszenia duszpasterskie 05-09-2021

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU               5 września 2021

1. Uzdrowienie głuchoniemego jest przykładem, jak Boże działanie przemienia człowieka, otwiera go na nowe życie. Chrystus wciąż pragnie każdego z nas uzdrawiać i obdarzać swą łaską. Nie zamykajmy się na Boże działanie w nas.

2. Wrzesień, podobnie jak sierpień, przemierzamy z Maryją. W środę 8 września, obchodzimy jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny.
W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej. Polecając Bożej Opatrzności za przyczyną i wstawiennictwem Matki Bożej przyszłoroczne plony podczas Mszy Świętej o godz. 17.00, pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Na mszy św. pobłogosławię ziarna do siewu.

3. Za tydzień w niedzielę 12 września w Świątyni Bożej Opatrzności w Warszawie odbędzie się długo wyczekiwana beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej.

4. Dzieci z klasy 3 szkoły podstawowej, które chciałyby w naszej parafii przyjąć sakrament pierwszej komunii św. proszę o zapisanie się w zakrystii. I komunia św. w naszej parafii odbędzie się 5 czerwca 2022 r. Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania będzie miała swoje spotkania w ostatnią niedzielę miesiąca po mszy św. o godz.12.00.

5. W październiku będziemy dziękować Panu Bogu za 30 lat istnienia naszej parafii. Jako materialne wotum z racji tej uroczystości będziemy mieć nowy wystrój zakrystii, nowe meble, nowe wyposażenie. Będzie to zakrystia na kolejne 30 lat. Jest to dość duży wydatek dlatego zwracam się z prośbą do parafian o pomoc. Bardzo dziękuję  tym parafianom, którzy już wsparli tę inwestycję.

6. Bardzo dziękuję  Pani Annie Szczepańczyk  za piękne kwiaty ze swojego ogrodu do naszego kościoła. Serdeczne Bóg zapłać.