Ogłoszenia duszpasterskie 12-09-2021

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU              12 września 2021

1. Pytania, które Pan Jezus postawił swoim uczniom w drodze pod Cezareą Filipową, są wciąż aktualne: za kogo uważają Mnie ludzie? A za kogo wy Mnie uważacie? Na te pytania każdy musi codziennie  dawać odpowiedź przed Bogiem i przed samym sobą.

2. Dziś w Świątyni Bożej Opatrzności w Warszawie odbędzie się długo wyczekiwana beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej.

3. Jutro w 13 dzień miesiąca zapraszam na różaniec fatimski na godz 16.00.

4. We wtorek będziemy przeżywać święto Podwyższenia Krzyża świętego. Zachęcam, aby w tym dniu w swoim domu uczcić krzyż, znak męki i zwycięstwa Chrystusa.

5. Dzisiaj także rozpoczęliśmy kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, zwane Tygodniem Wychowania. Codziennie pamiętajmy o tej intencji w naszych osobistych i wspólnych modlitwach.

6. Dnia 17 września przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Wspominamy wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni. Prosimy miłosiernego Boga o pokój i zgodę między narodami.

7. W przyszłą niedzielę 19 września odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny. Marsz rozpocznie się na błoniach jasnogórskich o godz. 16.30. Następnie przemarsz Alejami NMP pod Archikatedrę i msza św. o godz.18.00. Chętni do wzięcia udziału w marszu przychodzą ubrani na biało i przynoszą białe kwiaty.

8. W październiku będziemy dziękować Panu Bogu za 30 lat istnienia naszej parafii. Jako materialne wotum z racji tej uroczystości będziemy mieć nowy wystrój zakrystii, nowe meble, nowe wyposażenie. Będzie to zakrystia na kolejne 30 lat. Jest to dość duży wydatek dlatego zwracam się z prośbą do parafian o pomoc. Bardzo dziękuję  tym parafianom, którzy już wsparli tę inwestycję.

9. Za tydzień o posprzątanie kościoła proszę parafian z ul. Letnia nr: 6, 9,  12.