Ogłoszenia duszpasterskie 19-09-2021

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                     19 września 2021

1. Pan Jezus przez całe swoje ziemskie życie wiedział, do czego się przygotowuje, że Jego śmierć będzie ceną za zbawienie ludzi. My też wiemy, że aby osiągnąć zbawienie, musimy przejść przez drogę codziennego krzyża naszych cierpień, niepowodzeń, grzechów. Zbawiciel wskazuje nam, że najlepszą postawą życiową jest postawa pełnego zaufania Panu Bogu. Mamy być jak małe dziecko, które bezgranicznie ufa swoim rodzicom.

2. Dziś przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pracownikach mass mediów i starajmy się sięgać po prasę katolicką szczególnie po nasz katolicki tygodnik Niedziela.

3. W dzisiejszą niedzielę 19 września odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny. Marsz rozpocznie się na błoniach jasnogórskich o godz. 16.30. Następnie przemarsz Alejami NMP pod Archikatedrę i msza św. o godz.18.00. Chętni do wzięcia udziału w marszu przychodzą ubrani na biało i przynoszą białe kwiaty.

4. W październiku będziemy dziękować Panu Bogu za 30 lat istnienia naszej parafii. Jako materialne wotum z racji tej uroczystości będziemy mieć nowy wystrój zakrystii, nowe meble, nowe wyposażenie. Będzie to zakrystia na kolejne 30 lat. Jest to dość duży wydatek dlatego zwracam się z prośbą do parafian o pomoc. Bardzo dziękuję  tym parafianom, którzy już wsparli tę inwestycję.

5. Za tydzień w niedzielę 26 września po mszy św. o godz.12.00. Spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

6. Ogłoszenie społeczne.

7. Bardzo dziękuję parafianom z ul. Letniej nr: 6, 9,  12 za posprzątanie kościoła i kwiaty przed ołtarzem. Serdeczne Bóg zapłać.