Ogłoszenia duszpasterskie 26-09-2021

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                  26 września 2021

1. Pan Jezus uspokaja swoich uczniów, mówiąc, że kto nie jest przeciwko nam, ten jest z nami. Każdy, kto grzeszy i innych nakłania do grzechu powinien się nawrócić.

2. We wtorek dzień św. Patrona Arcybiskupa Wacława Depo- Metropolity Częstochowskiego. W naszych modlitwach polecajmy Jego posługę w Kościele Częstochowskim.

3. W środę przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Ci wielcy Boży posłańcy bronią nas i pouczają. Starajmy się z nimi zaprzyjaźnić.

4. W piątek rozpoczyna się październik, miesiąc różańcowy. Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Idąc za Jej wezwaniem, zachęcamy do codziennego wspólnego rozważania tajemnic różańcowych podczas nabożeństwa o godz. 16.30.

5. W tym tygodniu także rozpoczyna się nowy rok akademicki. Polecamy studentów i wykładowców szkół wyższych opiece Pana Jezusa, naszego jedynego boskiego Nauczyciela. Modlimy się, aby rozwojowi intelektualnemu młodego człowieka zawsze towarzyszył jego rozwój duchowy.

6. W pierwszy piątek miesiąca zachęcam do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej miłosiernemu Sercu Jezusa za grzechy całego świata .Odwiedziny chorych od godz. 8.30. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 16.00.

7. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi i naszych aniołów stróżów.

8. Dziś po mszy św. o godz.12.00 spotkanie z grupą młodzieży przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

9. W październiku będziemy dziękować Panu Bogu za 30 lat istnienia naszej parafii. Jako materialne wotum z racji tej uroczystości będziemy mieć nowy wystrój zakrystii, nowe meble, nowe wyposażenie. Będzie to zakrystia na kolejne 30 lat. Jest to dość duży wydatek dlatego zwracam się z prośbą do parafian o pomoc. Bardzo dziękuję  tym parafianom, którzy już wsparli tę inwestycję.

10.  Za tydzień o posprzątanie kościoła proszę parafian z ul. Wiatrakowej nr. 4, 6, 10,12,14.