Ogłoszenia duszpasterskie 03-10-2021

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU             3 października 2021

1. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj wartość nierozerwalnego małżeństwa jednej kobiety i jednego mężczyzny. Wymagania Pana Boga w tej dziedzinie są wielkie i chociaż wielu nie potrafi im sprostać, to jednak nie można ich negować.

2. Trwamy na  modlitwie różańcowej w kościele w tygodniu o godz. 16.30. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w modlitwie wspólnotowej, zachęcam do odmawiania różańca w rodzinie lub indywidualnie.

3. W przyszłą niedzielę po raz 21 będziemy obchodzić Dzień Papieski. Jak co roku przeprowadzona zostanie zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą uzdolnioną ubogą młodzież.

4.  W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje parafialne przygotowujące nas do jubileuszu 30 lecia istnienia naszej parafii. Ważne jest wotum materialne w postaci odnowienia i przeniesienia figurki naszej patronki św. Jadwigi Śląskiej i nowej zakrystii, ale najważniejsze jest przygotowanie duchowe. Rekolekcje będą trzydniowe i poprowadzi je redaktor Tygodnika Katolickiego Niedziela ks. Mariusz Frukacz.

5. W naszej dzielnicy na placu zabaw przy ul. Wypalanki 102/100 w sobotę o godz.10.00, 13.00 i 15.00 fundacja Rething zaprasza na wielkie sadzenie drzew. Bliższe informacje na stronie internetowej www.fundacjarething.pl

6.  Bardzo dziękuję parafianom z ul. Wiatrakowej numery 4, 6, 10, 12 i 14 za posprzątanie kościoła i kwiaty przed ołtarzem. Serdeczne Bóg zapłać. Pani Annie Szczepańczyk dziękuję za kwiaty michałki ze swojego ogrodu zdobiące ołtarz Matki Bożej.

7. Bardzo dziękuję panom: Bogusławowi Machurze, Zbigniewowi Szymańskiemu i Zbigniewowi Poniedziałkowi za wyniesieni mebli z zakrystii i pomalowanie zakrystii.

8. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp.Pelagia Wojciechowska i śp. Edmund Stępniewski. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci na wieki. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym.