Ogłoszenia duszpasterskie 10-10-2021

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                 10 października 2021

1. Pytanie, które usłyszał Jezus, powinno nurtować każdego z nas: co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne? Nie bójmy się go postawić w naszej osobistej modlitwie przed Panem Jezusem. Nie obawiajmy się także odpowiedzi, jakiej nam udzieli. On zna nasze serca i wie, jakie wymagania może nam postawić. Wypełniając je, osiągniemy zbawienie.

2. Dzisiaj obchodzimy 21 Dzień Papieski. Zachęcam, abyśmy nadal budowali żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych, ale naszych ubogich rodaków, których edukację możemy wspierać za pośrednictwem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

3.  Dziś rozpoczęliśmy rekolekcje parafialne przygotowujące nas do jubileuszu 30 lecia istnienia naszej parafii. Naszym wotum materialnym będzie nowa zakrystia i odnowiona figurka naszej patronki św. Jadwigi Śląskiej ale najważniejsze jest przygotowanie duchowe. Trzydniowe rekolekcje zakończone spowiedzią św. we wtorek o godz.16.00. prowadzi  redaktor Tygodnika Katolickiego Niedziela ks. Mariusz Frukacz.

4. W środę, w 13 dzień miesiąca, ostatni w tym roku dzień fatimski. Zapraszam na różaniec na godz.16.00.

5.  W niedzielę, 17 października przypada uroczystość odpustowa w naszej parafii ku czci patronki św. Jadwigi Śląskiej. Św. Jadwiga to księżna, wzorowa żona i matka, troskliwa opiekunka ubogich i chorych, fundatorka szpitali i kościołów. Msza św. odpustowa w intencji parafian będzie odprawiona  17 października o godz. 12.00. Przewodniczyć jej będzie i Słowo Boże wygłosi ks. bp. Antoni Długosz. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian do udziału we mszy św. i skorzystania z łask odpustowych. Na tej uroczystej mszy św. będziemy gościć częstochowski  chór Pochodnia.

6. W czwartek Dzień Edukacji Narodowej. Będziemy się modlić za naszych nauczycieli, katechetów, wychowawców i pracowników szkoły i oświaty.

7. W piątek obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Chcemy wspierać naszymi modlitwami rodziców, którzy przeżywają utratę dziecka. W ich intencjach odmówimy modlitwę różańcową.

8. W następną niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny.

9. Przypominam, że  nabożeństwo różańcowe w tygodniu rozpoczynamy o godz. 16.30.

10. Za tydzień o posprzątanie kościoła proszę parafian z ul. Bałtycka nr 5, 7, 9/11 i 10.