Ogłoszenia duszpasterskie 17-10-2021

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU     17 października 2021

1. Pan Jezus przypomina swoim uczniom, jakie zasady powinny obowiązywać w ich wzajemnych relacjach. Na pierwszym miejscu powinna być zasada służenia jeden drugiemu, to znaczy ciągłe zabieganie o dobro drugiego. Taka postawa życiowa prowadzi do cnoty pokory, a pokora bardzo podoba się Panu Bogu.

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Będziemy modlić się w intencjach misji i misjonarzy na całym świecie. Jeszcze wielu ludzi nie słyszało o Ewangelii, czyli o dobrej nowinie o Jezusie – Zbawicielu świata. Dzisiaj teren działalności misyjnej to również nasz kontynent.

3. W intencjach misyjnych będziemy modlić się szczególnie podczas nabożeństw różańcowych w tygodniu o godz.16.30.

4. Składam podziękowanie ks. Mariuszowi Frukaczowi, który przez nauki rekolekcyjne przygotował nas na Jubileusz 30- lecia erygowania naszej parafii.

5. Jutro w poniedziałek, w święto św. Łukasza Ewangelisty, zapraszam do modlitwy w intencjach pracowników Służby Zdrowia.

6. Zbliża się wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Na stoliku wyłożone są kartki na tzw. wypominki. Pamiętajmy o naszych zmarłych w osobistych modlitwach i polecajmy ich modlitwom Kościoła.

7. Za tydzień w niedzielę  na mszy św. o godz. 12.00.  będziemy gościć dzieci z kl. III Akademii Soward. Dzieci otrzymają różańce.

8. Dziękuję bardzo parafianom z ul. Bałtyckiej nr 5, 7, 9/11 i 10. za posprzątanie kościoła i kwiaty przed ołtarzem Serdeczne Bóg zapłać.

9. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Genowefa Respondek. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci na wieki. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.