Ogłoszenia duszpasterskie 26-11-2017

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA  26 listopada 2017

1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. W dzisiejszą niedzielę warto zapytać się siebie: na ile świadomie przeżywam rok liturgiczny i czynnie włączam się w jego celebracje? Warto też spojrzeć wstecz i zrobić osobisty rachunek sumienia z budowania, pogłębiania mojej przyjaźni z Panem Bogiem i bliźnimi.

2. Dziś, w niedzielę Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, po wszystkich Mszach Świętych wystawiamy Najświętszy Sakrament i odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Dzisiejsza uroczystość jest też świętem patronalnym Akcji Katolickiej.

4. W najbliższy czwartek, 30 listopada, przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, bratem św. Piotra. Tradycja głosi, że po zesłaniu Ducha Świętego udał się do Grecji, gdzie oddał życie za wiarę, ukrzyżowany głową do dołu. Pamiątką tego są tak zwane krzyże św. Andrzeja w kształcie litery „X”.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i  pierwsza sobota miesiąca. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, w naszym kościele będzie taka możliwość od godz 16.00. W piątek z sakramentami świętymi odwiedzę chorych naszej wspólnoty parafialnej od godz.9.00. Zachęcam też do chwili adoracji Najświętszego Sakramentu w każdy czwartek po mszy św. W  pierwszą sobotę miesiąca po Mszy Świętej odprawimy nabożeństwo maryjne.

6. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo nastawieni.

7. Za tydzień w niedzielę 3 grudnia o godz.12.00. msza św. dla dzieci z naszej parafii przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. Dzieci otrzymają medaliki. Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania wyjątkowo będzie miała swoje spotkanie w niedzielę 17 grudnia z księdzem rekolekcjonistą.

8. Dziękuję bardzo paniom: Iwonie Skęda, Dorocie Mazur, Izabeli Kita za posprzątanie kościoła. Serdeczne Bóg zapłać.