Ogłoszenia duszpasterskie 03-12-2017

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU  3 grudnia 2016

1. Dziś wchodzimy w liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Kolejne dni mają służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do świąt Narodzenia Pańskiego. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego niesienia dobrej nowiny o przyjściu Odkupiciela.

2. Przepisy liturgiczne pozwalają, aby w dni powszednie Adwentu celebrować jedną Mszę wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tak zwaną Mszę roratną. Do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszym kościele codziennie o godz. 1700, zapraszam szczególnie dzieci ale również młodzież i dorosłych. W ten sposób, w blasku światła lampionów rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Msze św. roratnie od poniedziałku do soboty. Niech w tym czasie nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących, choćby przez zakup świec Caritasu, które są do nabycia w naszym kościele w cenie 6 zł.

3. Jutro przypada liturgiczne wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy, która jest szczególną patronką górników i hutników.

4. W najbliższą środę, 6 grudnia, o wstawiennictwo prosimy św. Mikołaja, biskupa Miry, który żył na przełomie III i IV wieku. Sławę i cześć w Kościele zyskał sobie dzięki wyjątkowej dobroci i mądrości.

5. W piątek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Prawda ta sięga źródeł chrześcijaństwa, pochodzi z czasów apostolskich. Prośmy naszą Najlepszą Matkę o wstawiennictwo u Jej Syna we wszelkich potrzebach, zwłaszcza o wytrwałość w walce z grzechami. W jednym z objawień Maryja mówi o tzw. szczególnej Godzinie łaski.

6. Dziś o godz.12.00. msza św. dla dzieci z naszej parafii przygotowujących się do Pierwszej Komunii Św. Dzieci otrzymają medaliki. Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania wyjątkowo będzie miała swoje spotkanie w niedzielę 17 grudnia z księdzem rekolekcjonistą.

7. Za tydzień o posprzątanie kościoła proszę panie: Marzenę Zajączkowską, Katarzynę Pieniak, Jolantę Ujma.

8. Dziś na mszy św. o godz. 800 zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny. Wielka prośba do osób, które w tamtym roku roznosiły opłatki po poszczególnych ulicach naszej parafii, aby również w tym roku spełniły tę funkcję. Już z góry im za tę posługę bardzo dziękuję.