Ogłoszenia duszpasterskie 10-12-2017

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU  10 grudnia 2017

1. Dziś przeżywamy drugą niedzielę Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy i zacieśniania więzi z Panem Bogiem. Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Bogiem i bliźnimi przez szczerą spowiedź. Okazją do tego będą rekolekcje adwentowe, które rozpoczniemy w piątek 15 grudnia. W sobotę dzień spowiedzi św. Program rekolekcji jest umieszczony na drzwiach kościoła, w gablocie z ogłoszeniami i na stronie internetowej parafii.

2. W dzisiejszą niedzielę przypada też XVIII Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z polecenia władzy duchownej specjalną zbiórką do puszek wspieramy Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

3. Wszystkich parafian: dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych zachęcam do udziału w roratach, sprawowanych w naszym kościele od poniedziałku do soboty o godz. 1700.

4. W adwencie pamiętajmy o wsparciu ludzi potrzebujących, choćby przez zakup świec Caritasu, które są do nabycia w naszym kościele w cenie 6 zł. Jest tzw. Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

5. W środę, 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce (1981 r.). Pamiętajmy o tych, którzy w tym czasie cierpieli, a nawet oddali życie za wolną Polskę i polecajmy ich w naszych modlitwach.

6. Zbliża się czas Bożego Narodzenia. W związku z tym proszę kilka chętnych osób o pomoc przy ubieraniu szopki i choinek za tydzień o godz. 1500.

7. Dziękuję bardzo Paniom, które roznoszą opłatki na stół wigilijny. Dziękuję bo robią to kosztem swojego wolnego czasu i często kiedy pogoda jest nienajlepsza.

8. Dziękuję bardzo paniom: Jolancie Ujma, Marzenie Zajączkowskiej Katarzynie Pieniak za posprzątanie kościoła. Serdeczne Bóg zapłać.