Ogłoszenia duszpasterskie 17-12-2017

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU  17 grudnia

1. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się różowe szaty. Ta zmiana koloru przyjęła się od zwyczaju błogosławienia przez papieży w Rzymie i rozdawania róż właśnie w tę radosną niedzielę.

2. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritasu. Miejmy wrażliwe i otwarte serca. Swoją postawą ukazujmy prawdziwy sens tajemnicy Bożego wcielenia.

3. Dzisiaj rozpoczynamy też kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Rodzina jest przecież pierwszym, podstawowym i naturalnym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania i przekazywania wiary.

4. Po wystroju kościoła widać, że zbliża się czas Bożego Narodzenia. W związku z tym proszę o pomoc przy ubieraniu szopki i choinek dzisiaj o godz. 1500.

5. Składam wielkie podziękowanie sześciu Paniom, które posprzątały plebanię i przygotowały ją na święta Bożego Narodzenia.

6. Składam podziękowanie panom Tadeuszowi i Mariuszowi Pędzioch oraz Wincentemu Mesyjaszowi za ofiarowanie do kościoła pięknych choinek.

7. Bardzo dziękuję panom: Bogusławowi Machurze, Jerzemu Knysakowi, Wincentemu Mesjaszowi, Grzegorzowi Kurpiosowi, Stanisławowi Michalskiemu za oprawienie choinek.

8. Dziękuję bardzo Pani Grażynie Bartocha za zabawki, które dzieci otrzymały w dzień św. Mikołaja i otrzymają jeszcze na zakończenie rorat. Jeszcze raz dziękuję bardzo tym osobom, które rozniosły poświęcone opłatki po ulicach naszej parafii.

9. 24 grudnia w 4 niedzielę adwentu w Dzień Wigilii Bożego Narodzenia msze św. w naszym kościele o godz. 800 i 1000. Nie ma mszy św. o godz. 1200.

10. Wielkie podziękowanie dla pana Sylwestra Ujmy za zreperowanie stojaków do choinek.

11. Dziękuję bardzo rodzinom: Adamkiewicz, Maszkowski, Bartelak i Tamborowski za kwiaty gwiazdy betlejemskie do dekoracji szopki i kościoła.

12. Za tydzień o posprzątanie kościoła proszę panie: Marię Wewiór, Martę Sarnat, Monikę Mendrela, Ewę Łapeta.

13. Serdeczne podziękowania ks. Pawłowi za przeprowadzanie w naszej parafii rekolekcji adwentowych.