Ogłoszenia duszpasterskie 24-12-2017

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU  24 grudnia 2016

1. Coraz bliżej do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Dziś Wigilia a potem kolejne świąteczne dni. Pytamy sami siebie, czy do ich przeżywania jesteśmy dobrze przygotowani? Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem; przede wszystkim niech to będzie przeżycie religijne. Pamiętajmy, że Pan Bóg wkracza w naszą historię i przez to nadaje naszemu życiu Boży wymiar.

2. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.

3. 25 grudnia w Dzień Bożego Narodzenia msze św. w naszym kościele o godz. 1000 i 1100. W drugi dzień świąt we wtorek 26 grudnia w święto św. Szczepana pierwszego męczennika msze św. według porządku niedzielnego.

4. Składam podziękowanie panom Tadeuszowi i Mariuszowi Pędzioch oraz Wincentemu Mesyjaszowi za ofiarowanie do kościoła choinek. Dziękuję p. Jolancie Wewiór za ofiarowanie choinki do prezbiterium. Składam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie szopki, ubierania choinek i ich oprawy. Dziękuję paniom za dekoracje przed ołtarzem. Nie sposób wszystkich wymienić z imienia i nazwiska ale wszystkim wyrażam moją wielką wdzięczność za tę pracę i poświęcenie swojego wolnego czasu dla Pana Boga i naszego parafialnego kościoła. Dziękuję dzieciom, rodzicom i dziadkom, którzy wytrwale i systematycznie przychodzili na msze św. roratnie w adwencie.

5. Dziękuję bardzo rodzinom: Adamkiewicz, Maszkowski, Bartelak, Tamborowski za kwiaty gwiazdy betlejemskie do dekoracji szopki i kościoła.

6. Wielkie podziękowanie dla p. Wiesławy Smolińskiej i Urszuli Ptak za wszelką pomoc w przygotowaniach świątecznych.

7. Dziękuję bardzo państwu: Marii Wewiór, Marcie Sarnat, Monice Norbertowi Igorowi Mendrela, Ewie Łapeta za posprzątanie kościoła i kwiaty przed ołtarzem. Serdeczne Bóg zapłać.