Ogłoszenia duszpasterskie 28-10-2018

TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU  28 października 2018

1. Niewidomy żebrak Bartymeusz jest dla nas wzorem, jak należy usilnie prosić Pana Jezusa w naszych modlitewnych błaganiach. Nie zrażał się opinią innych ludzi, którzy chcieli go uciszyć, bo miał żywą wiarę. Pan Jezus nie pozostaje nigdy obojętny na nasze wołanie z wiarą.

2. Kończy się październik. Jeszcze do środy wspólnie będziemy rozważać tajemnice różańcowe o godz. 16.30.

3. W tym tygodniu, w czwartek, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W naszym kościele będą one sprawowane o godz. 8.00. i 10.00. Nie ma mszy św. o godz.12.00. W tę uroczystość uwielbiamy Pana Boga w Jego świętych wszystkich czasów – w ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Panu Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności na radosne spotkanie z Ojcem w niebie.

4. Tradycyjnie już od 1 listopada rozpoczyna się czas naszej szczególnej modlitwy za zmarłych. Polecamy miłosierdziu Bożemu tych, którzy przekroczyli już bramę śmierci, a szczególnie naszych parafian, których pożegnaliśmy w ostatnim roku.

5. Piątek, 2 listopada jest jednocześnie pierwszym piątkiem miesiąca i wspomnieniem Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli w tak zwanym Dniem Zadusznym. Różaniec za zmarłych z wypominkami rozpoczniemy o godz. 16.15. Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

6. W tym tygodniu przypada też pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź św. pierwszopiątkowa od godz. 15.30. do godz. 16.15. Wyjazd do chorych od godz. 9.30.

7. Za tydzień po mszy św. o godz. 12.00. spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

8. Dziękuję bardzo rodzinom Maszkowski, Adamkiewicz, Bartelak i Tamborowski za chryzantemy, które posłużą do dekoracji na uroczystość Wszystkich Świętych i tydzień modlitw za zmarłych z naszych rodzin.

9. Dziękuję za ofiary na ogrzewanie kościoła z ulic: Korkowa, Irydowa, Grzybowska. Dziękuję osobom zbierającym te ofiary.

10. Ogłoszenie społeczne. Rada Dzielnicy Błeszno informuje nas o Budżecie Obywatelskim Częstochowa 2019. Prośba o zagłosowanie na projekt 557. Chodzi o dalsze zagospodarowanie placu rekreacji przy ul. Wypalanki. Sposoby głosowania na projekt 557 w ogłoszeniu umieszczonym w gablocie Rady Dzielnicy Błeszno przy kościele.

11.Od wtorku rozpoczęliśmy drugi etap prac przy kościele. Ocieplanie sufitu kościoła wełną mineralną 15 cm. przez firmę z Blachowni.

12. Za tydzień o posprzątanie kościoła proszę parafian z ul. Letniej nr 6 i 10 i ul. Bałtyckiej nr 9/11 i 15A.

13. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Zenona Morzyk. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci na wieki. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.