Ogłoszenia duszpasterskie 23-09-2018

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU  23 września 2018

1. Pan Jezus przez całe swoje ziemskie życie wiedział, do czego się przygotowuje, że Jego śmierć będzie ceną za zbawienie ludzi. My też wiemy, że aby osiągnąć zbawienie, musimy przejść przez drogę codziennego krzyża naszych cierpień, niepowodzeń, grzechów. Zbawiciel wskazuje nam, że najlepszą postawą życiową jest postawa pełnego zaufania Panu Bogu. Mamy być jak małe dziecko, które bezgranicznie ufa swoim rodzicom.

2. W piątek Dzień Św. Patrona Arcybiskupa Wacława Depo- Metropolity Częstochowskiego. W naszych modlitwach polecajmy Jego posługę w Kościele Częstochowskim.

3. W sobotę przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Ci wielcy Boży posłańcy bronią nas i pouczają. Starajmy się z nimi zaprzyjaźnić.

4. Bardzo dziękuję Paniom: Joannie Kubat, Lucynie Ciesielskiej i Annie Szewczyk za posprzątanie kościoła i kwiaty przed ołtarzem. Serdeczne Bóg zapłać.

5. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Maria Ujma. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci na wieki. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 27 IX – św. Wincenty à Paulo (1581-1660), francuski kapłan, opiekun ubogich i założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy.
  • 28 IX – św. Wacław (ok. 907-929), książę czeski, propagator chrześcijaństwa, męczennik.
  • 29 IX – święci Archaniołowie Michał, Gabriel i Rafał.