Ogłoszenia duszpasterskie 26-08-2018

NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY CZĘSTOCHOWSKIEJ  26 sierpnia 2018

1. Uroczystość Matki Bożej Jasnogórskiej, czczonej jako Królowa Polski i główna patronka naszego narodu, skłania nasze serca ku jeszcze większemu zawierzeniu Jej naszych losów. Wsłuchani w słowa Maryi: uczyńcie wszystko, co wam mówi mój Syn, starajmy się wiernie wypełnić Jej wskazania.

2. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca.

3. Dnia 1 września wspominamy 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Będziemy się modlić o pokój na świecie oraz za wszystkie ofiary wojny.

4. Od 2015 roku 1 września obchodzimy, ustanowiony przez papieża Franciszka, Światowy Dzień Modlitwy za Ochronę Stworzenia.

5. Pragnę jeszcze raz bardzo podziękować Pani Annie Szczepańczyk za piękne astry i cynie ze swojego ogrodu.

6. Wraz z ks. Pawłem Marcem proboszczem parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Brzezinach Wielkich, dziękujemy wszystkim tym, którzy w czwartek pielgrzymowali na Jasną Górę do Tronu Matki w czasie nowenny przygotowującej nas do Jej uroczystości.

7. Za tydzień po mszy św. o godz. 10.00. będziemy mogli wysłuchać recitalu p. Elżbiety Jarząbek, która nagrała już 5 płyt, ostatnia płyta nosi tytuł – Dzieci Matki. Pani Elżbieta jest nauczycielem, katechetką, przez swój śpiew i komentarze do pieśni będzie chciała podzielić się z nami swoją wiarą i miłością do Matki Najświętszej. Bardzo zapraszam i zachęcam do poświęcenia tych dodatkowych 40 min. na wysłuchanie i wspólne niedzielne uwielbienie Pana Boga.

8. Za tydzień o posprzątanie kościoła proszę parafian z ul. Poręba nr.1/3, 29,33/35.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 27 VIII – św. Monika (ok. 332-387), przez wiele lat modlitwy wprosiła nawrócenie swego syna, św. Augustyna.
  • 28 VIII – św. Augustyn (354-430), nawrócony w 33. roku życia, późniejszy biskup i jeden z wielkich Ojców Kościoła zachodniego.
  • 29 VIII – św. Jan Chrzciciel, ostatni prorok Starego Testamentu i męczennik prawdy o nierozerwalności małżeństwa.