Ogłoszenia duszpasterskie 19-08-2018

DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU  19 sierpnia 2018

1. Pan Jezus poucza dzisiaj swoich słuchaczy, że On jest z nami i pozostanie obecny i żywy pod postacią chleba i wina. Każdy z nas może skorzystać z tego ożywiającego pokarmu, który nam zostawił. Co więcej, karmienie się Jego Ciałem i Krwią jest warunkiem koniecznym, aby osiągnąć życie wieczne. Nie lekceważmy tego.

2. Zapraszam na wspólne pielgrzymowanie na Jasną Górę w czasie nowenny 23 sierpnia w czwartek wraz z parafią Wniebowstąpienia Pańskiego w Brzezinach Wielkich. Parafianie z Brzezin przyjdą do nas do parafii o godz. 1600 i po półgodzinnym postoju wyruszymy razem o godz. 1630 do naszej Matki i Królowej. Msza na Szczycie Jasnogórskim o godz. 18.30.

3. W niedzielę, 26 sierpnia, ponownie nasze myśli i serca skierujemy do Jasnej Góry, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Można powiedzieć, że jest to bardzo polskie święto. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał św. Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”.

4. Dziękuję bardzo Państwu : Barbarze Dudek, Zofii Knysak, Jackowi i Małgorzacie Karbownik za posprzątanie kościoła i kwiaty na ołtarzu. Serdeczne Bóg zapłać.

5. Do stanu małżeńskiego przygotowują się: Rafał Sztajner z naszej parafii i Sylwia Książczyk z parafii św. Antoniego w Częstochowie – zapowiedź druga. Jeśli by ktoś wiedział o przeszkodach zaistniałych między tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu zgłosić to w kancelarii parafialnej.

6. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Mirella Fornal. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj  jej świeci na wieki. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 20 VIII – św. Bernard (1090-1159), Francuz, cysters, opat i piewca chwały Maryi.
  • 21 VIII – św. Pius X (1835-1914), papież, realizator hasła: odnowić wszystko w Chrystusie.
  • 22 VIII – Najświętsza Maryja Panna, Królowa nieba i ziemi.
  • 24 VIII – św. Bartłomiej (I w.), Apostoł, świadek Chrystusa w Indiach i Armenii, męczennik.