Ogłoszenia duszpasterskie 22-07-2018

SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU  22 lipca 2018

1. Pan Jezus przypomina swoim uczniom o obowiązku odpoczynku po pracy. Gdy jednak wielki tłum znowu gromadzi się przy nich, Jezus od razu zaczyna nauczać. Odpoczynek jest konieczny do nabrania sił do dalszej pracy. Pobyt na urlopie nie zwalnia nas nigdy od czynienia dobra, jeżeli tylko nadarza się ku temu sposobność.

2. W środę przypada wspomnienie św. Krzysztofa. Z tej racji w przyszłą niedzielę 29 lipca będziemy modlili się za kierowców i podróżujących. Zachęcam do pobłogosławienia nowych pojazdów i do odmawiania modlitwy przed każdą podróżą. Niech pod opieką patrona kierowców wszyscy szczęśliwie dotrą do celu podróży.

3. W czwartek wspominamy rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Byli oni dziadkami Pana Jezusa, dlatego zachęcam w tym dniu do serdecznej modlitwy za naszych dziadków: żyjącym wypraszajmy Boże błogosławieństwo, a zmarłym – wieczne szczęście w niebie.

4. Bardzo dziękuję pani Ewie Mędrzejewskiej za posprzątanie kościoła i kwiaty przed ołtarzem. Serdeczne Bóg zapłać. Pani Annie Szczepańczyk dziękuję za kwiaty ze swojego ogrodu do naszego kościoła.

5. Pragnę bardzo podziękować dwóm paniom, które w piątek posprzątały plebanię.

6. Do stanu małżeńskiego przygotowują się: Mateusz Włodarczyk z naszej parafii i Karolina Walaszczyk z parafii Nierada – zapowiedź druga. Jeśli by ktoś wiedział o przeszkodach zaistniałych między tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu zgłosić to w kancelarii parafialnej.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 23 VII – św. Brygida (1303-1373), szwedzka mistyczka, patronka Europy.
  • 24 VII – św. Kinga (1234-1292), polska księżna, a następnie klaryska w Starym Sączu.
  • 25 VII – św. Jakub Większy (I w.), pierwszy męczennik wśród Apostołów, patron Hiszpanii.
  • 26 VII – święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny.