Ogłoszenia duszpasterskie 08-07-2018

CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU  8 lipca 2018

1. Pan Jezus przyznaje się do swojej rodziny, do swojego pochodzenia, swojego miasta i chociaż nie jest dobrze rozumiany, to jednak nie wypiera się swoich ziemskich korzeni. Swojej historii nikt nie może zmienić, ale można jej nadać nowy, piękniejszy bieg. Uczmy się od Pana Jezusa, nie zapominając o tym, co było, i nie zrażając się przeciwnościami, budować własną drogę realizowania powołania do szczęścia przekraczającego ziemski wymiar.

2. Wszystkich wybierających się na letni wypoczynek w kraju czy za granicę zachęcam do wcześniejszego poszukania kościoła, w którym możemy uczestniczyć w niedzielnej Mszy Świętej. W tym celu możemy wykorzystać możliwości internetu.

3. Bardzo dziękuję państwu z ul. Wypalanki nr 70, 64 i nr 64A za posprzątanie kościoła i kwiaty przed ołtarzem. Serdeczne Bóg zapłać. Pani Annie Szczepańczyk dziękuję za kwiaty ze swojego ogrodu do naszego kościoła.

4. Pragnę bardzo podziękować kilku paniom, które w tym tygodniu posprzątały plebanię.

5. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności śp. Marianna Anzorge, Małgorzata Mesjasz,Henryka Ociepa. Polećmy je miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci na wieki. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
11 VII – św. Benedykt (ok. 480-547), ojciec monastycyzmu zachodniego, założyciel i opat klasztoru Monte Cassino, patron Europy.
12 VII – św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (974-1009), niemiecki biskup misyjny, przyjaciel Polski, męczennik.
13 VII – święci Andrzej Świerad i Benedykt (X-XI w.), polscy asceci, pustelnicy.