Ogłoszenia duszpasterskie 01-07-2018

TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU  1 lipca 2018

1. Jezus, Pan życia i śmierci, dokonując cudu wskrzeszenia umarłych, zapowiadał największy cud: własne zmartwychwstanie. Śmierć, która zawsze jest wielką tajemnicą sprawiającą cierpienie bliskich zmarłego, w świetle zwycięstwa odniesionego przez Zbawiciela nabrała nowego znaczenia. Jest bramą do życia wiecznego.

2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Z racji tego że na początku lipca jestem nieobecny wizyta u chorych w tym miesiącu będzie w piątek 20 lipca od godz. 9.00. W razie pogrzebu czy wezwania do chorych pomocą będzie służył dziekan naszego dekanatu ks. Roman Łodziński.

3. Lipiec w dawnej tradycji Kościoła poświęcony był czci Przenajświętszej Krwi naszego Zbawiciela. Zachęcam do indywidualnego odmawiania Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana, którą możemy odnaleźć w modlitewnikach lub w internecie.

4. Wszystkich uczniów, którzy już od tygodnia rozpoczęli wakacje, polecam opiece Matki Bożej. Zachęcam do dobrego wykorzystania czasu w gronie rodziny i przyjaciół. Przypominam, że nigdy nie powinno być wakacji od Pana Boga. Modlimy się o szczęśliwe i bezpieczne dni odpoczynku dla dzieci i młodzieży.

5. Kończy się powoli pierwszy etap remontu kościoła. Została odnowiona wieża kościoła, w wielu miejscach zostały dokonane naprawy dachu, aktualnie jeszcze malowane są kominy na plebani, mamy również instalację odgromową, która została odebrana przez uprawnionego elektryka. Dziękuję za pomoc przy tych pracach p. Bogusławowi Machurze. Dziękuję Róży Różańcowej za wsparcie finansowe oraz niektórym rodzinom za ofiary na remont naszego parafialnego kościoła. Od września wchodzimy w drugi etap remontu: ocieplenie stropu i malowanie kościoła.

6. Wielka moja prośba o zbiórkę ofiar na ogrzewanie naszego kościoła. W ciągu całego roku odbywają się takie trzy zbiórki: w kwietniu, lipcu i wrześniu.

7. Za tydzień o posprzątanie kościoła proszę parafian z ul. Wypalanki nr 70, 64 i nr 64A. Klucze od kościoła u p. Wiesławy Smolińskiej.

8. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Zofia Sztajner. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci na wieki. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 3 VII – św. Tomasz (I w.), Apostoł, świadek Zmartwychwstałego w Indiach.
  • 6 VII – bł. Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), polska zakonnica wspierająca misje w Afryce.