Ogłoszenia duszpasterskie 06-05-2018

SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY  6 maja 2018

1. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj o przykazaniu miłości: „abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. To przykazanie jest wciąż aktualne i powinno nas zachęcać do odkrywania coraz większych pokładów miłości w nas samych. A jeżeli trudno je odnaleźć w sercu, to trzeba modlić się i prosić Zbawiciela, aby nas nią napełnił.

2. Od jutra do środy z całym Kościołem modlimy się o dobre urodzaje i za kraje głodujące.

3. We wtorek przypada uroczystość patrona Polski, św. Stanisława, biskupa i męczennika. Trwajmy na modlitwie za naszą Ojczyznę i módlmy za mojego poprzednika ks. generała Stanisława Rospondka w dniu Jego patrona.

4. W następną niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego a o godz.12.00. Będziemy przeżywać uroczystość Pierwszej Komunii Świętej Katolickiej SP z ul. Górnej.

5. Codziennie w maju gromadzimy się, aby uczcić Maryję, śpiewając litanię loretańską. Nabożeństwo w kościele o godz.16.40.

6. Od piątku będziemy przyzywać Ducha Świętego jako przygotowanie do uroczystości Zielonych Świąt. Modlitwy nowenny odmawiamy na zakończenie nabożeństwa majowego.

7. Dziś po mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

8. Wielka moja prośba o zbiórkę ofiar na ogrzewanie naszego kościoła. W ciągu roku mamy takie trzy zbiórki: w maju, sierpniu i październiku.

9. Do stanu małżeńskiego przygotowują się: Olgierd Morzyk z naszej parafii i Angelika Nowak z parafii Wniebowstąpienia Pana Jezusa w Brzezinach Wielkich – zapowiedź druga. Marcin Misiak z naszej parafii i Marzena Szymanek z parafii św. Walentego w Konopiskach – zapowiedź druga. Jeśli by ktoś wiedział o przeszkodach zaistniałych między tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu zgłosić to w kancelarii parafialnej.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

  • 8 V – św. Stanisław (ok. 1030-1079), biskup krakowski, patron chrześcijańskiego ładu moralnego, męczennik, patron Polski.