Ogłoszenia duszpasterskie 29-04-2018

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY  29 kwietnia 2018

1. Pan Jezus porównał dzisiaj siebie do krzewu winnego, a nas wierzących w Niego do latorośli. Tylko latorośl, która trwa w krzewie, może wzrastać. Trwać w Chrystusie to czerpać żywotne soki z Jego nauki i sakramentów. Kto nie stara się być blisko Zbawiciela, naraża się na bycie niegodnym udziału w królestwie Bożym.

2. Dzisiaj także przypada 73. rocznica wyzwolenia obozu w Dachau. W Dniu Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego pamiętajmy w modlitwie o kapłanach, którzy złożyli wielką ofiarę z życia w czasie II wojny światowej.

3. Od wtorku, 1 maja rozpoczynamy codzienne nabożeństwa majowe z litanią loretańską. Zachęcamy do wspólnej modlitwy maryjnej w kościele o godz.16.40.

4. Dnia 2 maja obchodzimy w Polsce Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej, a nazajutrz wspominamy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Niech te dni staną się dla nas okazją do okazania uczuć patriotycznych, eksponowania barw narodowych i łączności duchowej z naszymi rodakami na emigracji.

5. W czwartek, 3 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Porządek mszy świętych jak w niedzielę.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, poświęcony wynagrodzeniu Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Objazd chorych od godz.9.00. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 16.00.

7. Za tydzień po mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

8. Bardzo dziękuję tym osobom, które tydzień temu pomogły w rozebranie Ciemnicy i Grobu Pańskiego.

9. Dziękuję bardzo Państwu: Sabinie Wróbel, Elżbiecie i Mirosławowi Stasiura, Annie Staszewskiej i Bogusławowi Machurze za posprzątanie kościoła i kwiaty przed ołtarzem. Serdeczne Bóg zapłać.

10. Do stanu małżeńskiego przygotowują się: Jakub Placek z naszej parafii i Anna Niedbał z parafii św. Urszuli Ledóchowskiej w Częstochowie – zapowiedź druga. Olgierd Morzyk z naszej parafii i Angelika Nowak z parafii Wniebowstąpienia Pana Jezusa w Brzezinach Wielkich – zapowiedź pierwsza. Jeśli by ktoś wiedział o przeszkodach zaistniałych między tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu zgłosić to w kancelarii parafialnej.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 2 V – św. Atanazy (295-373), biskup Aleksandrii w Egipcie, prześladowany za zwalczanie herezji, wierny obrońca wiary, ogłoszony Doktorem Kościoła.

  • 4 V – św. Florian (ok. 250-304), rzymski żołnierz i męczennik pochodzący z terenów dzisiejszej Austrii, patron strażaków i hutników.