Ogłoszenia duszpasterskie 29-12-2019

ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA 29 grudnia 2019

 1. Dzisiejsze święto skłania nas do głębokiej refleksji nad rodziną chrześcijańską, nad jej powołaniem, godnością i wielkością. Rodzina zbudowana na prawie Bożym jest ojczyzną życia, miłości, wierności, radości i szczęścia. Stanowi sanktuarium życia i świętości, dlatego módlmy się nieustannie w intencji naszych rodzin.
 2. We wtorek pożegnamy 2019 rok i powitamy rok 2020. W ostatni dzień roku, 31 grudnia, podziękujemy Bogu za wszelkie łaski i dary podczas Mszy Świętej i nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego. Odśpiewamy uroczyste Te Deum (za którego odmówienie w ostatnim dniu roku można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami).
 3. Postarajmy się nowy rok rozpocząć w imię Boże. W tym dniu przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Tego dnia Msze Święte w naszej parafii o godz. 10.00. i 12.00.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Wizyta u chorych w piątek od godz. 9.00. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 16.00.
 5. Za tydzień po mszy św. o godz. 12.00. spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.
 6. Porządek kolędy w tym tygodniu jest następujący:
  Korkowa numery parzyste od nr 6 – 2 stycznia czwartek od godz. 9.00
  Witaminowa – 4 stycznia sobota od godz. 90.0
 7. Za tydzień o posprzątanie kościoła proszę osoby z ul. Wypalanki nr 97 i 90.
 8. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Jadwiga Chrostowska. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci na wieki. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
31 XII – Święty Sylwester, papież w okresie od 31 stycznia 314 do 31 grudnia 335 r., Święty Kościoła katolickiego i prawosławnego;
2 I – Święci Bazyli Wielki i Grzegorz z Nazjanzu, dwaj wielcy nauczyciele chrześcijańskiego Wschodu z IV wieku, nazywani Ojcami Kapadockimi, którzy bronili czystości wiary przed błędami heretyków.