Ogłoszenia duszpasterskie 05-01-2020

DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM                                               5 stycznia 2020

1. Dzisiejsza niedziela pozwala nam po raz kolejny wsłuchać w słowa Janowego Prologu i kontemplować tajemnicę Pana Boga, który stał się człowiekiem i „rozbił namiot” wśród swojego ludu – zamieszkał pośród nas. Nie ustawajmy w dziękczynieniu za nieskończoną miłość Pana Boga.

2. Jutro będziemy obchodzić uroczystość Objawienia Pańskiego, nazywaną w naszej polskiej tradycji świętem Trzech Króli. Święto to jest starsze niż Boże Narodzenie i przypomina prawdę, że Bóg przyszedł nie tylko do Narodu Wybranego, ale do wszystkich ludzi. Mędrcy ze Wschodu, przybywający z pokłonem do nowonarodzonego Króla, są reprezentantami wszystkich narodów
i ludów. Jest to uroczystość, która zobowiązuje katolików do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte o godz. 10.00. i 12.00.  Na ich zakończenie pobłogosławię kredę i kadzidło dla oznaczenia naszych mieszkań i na znak, że przyjęliśmy wcielonego Boga do naszego życia.

3. Dziś po mszy św. o godz. 12.00. spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

4. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. To święto to uroczyste rozpoczęcie publicznej działalności Chrystusa Pana.

5. W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Program kolędy:

Irydowa Korkowa Kosiarzy 7 stycznia wtorek Od godz. 900
Poselska i Kusocińskiego 8 stycznia środa Od godz. 900
Wypalanki numery parzyste od nr 8 9 stycznia czwartek Od godz. 900
Wypalanki numery nieparzyste od nr 3 10 stycznia piątek Od godz. 900
Bałtycka 11 stycznia sobota Od godz. 900

6. Dziękuję bardzo parafianom z ul. Wypalanki 97 i 90 za posprzątanie kościoła. Serdeczne Bóg zapłać.

7. Jutro na mszy św. o godz. 10.00. będziemy gościć w naszej parafii  chór CORALMENTE. Jest to chór działający przy Ośrodku Promocji Kultury Gaude Mater. Podczas koncertu usłyszymy kolędy. Chór mieszany CORALMENTE wystąpi pod dyrekcją prof. Marka Kopera.