Ogłoszenia duszpasterskie 31-03-2024

NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 31 marca 2024

  1. Miłość ostatecznie zwycięża śmierć. Przez Jezusa w Duchu Świętym mamy na zawsze otwarty dostęp do Ojca pełnego miłosierdzia. Niech to będzie najlepsze wielkanocne życzenie: aby każdy z nas doświadczył i przyjął tę zwycięską miłość Boga Ojca. Ogarnięci Bożą miłością dzielmy się tym darem z innymi.
  2. Jutro drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Pamiętajmy, że nasza radość i cała przedświąteczna krzątanina miały swój cel przede wszystkim w wydarzeniach męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa. Zadbajmy o nasz udział w świątecznej Mszy Świętej.
  3. W przyszłą niedzielę – drugą niedzielę Wielkanocy, czyli niedzielę Miłosierdzia Bożego, rozpocznie się Tydzień Miłosierdzia.
  4. Pragnę podziękować za przygotowanie naszego parafialnego kościoła do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich: szczególnie tym osobom, które przygotowały dekoracje Grobu i Ciemnicy.Bóg zapłać za waszą pomoc i pracę. Szczególne podziękowania dla Pana Mariusza Małka za wykonanie już w zeszłym roku i zaprojektowanie Grobu Pana Jezusa. Wielkie podziękowanie Druhom OSP za straż przy Grobie Pańskim i służbę w procesji rezurekcyjnej. Dziękuję pani Wiesławie Smolińskiej, Urszuli Ptak za wszelką pomoc, ministrantom za gorliwą służbę, szczególnie Oazie Rodzin-Domowemu Kościołowi za pomoc i zaangażowanie w liturgię świętego Triduum Paschalnego. Dziękuję panu organiście Pawłowi za piękne śpiewy. Dziękuję Państwu Bożenie i Krzysztofowi Miedzińskim za ufundowanie Paschału. Pani Teresie Ciura za zdjęcia i prowadzenie kroniki parafialnej. Dziękuję p. Grażynie Bartocha za prezenty z racji święconki. Szczególne podziękowania dla tych, którzy w święte Triduum Paschalne byli przy Jezusie. Niech Wam wszystkim dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Z racji tego że ksiądz Arcybiskup zobowiązał wszystkich kapłanów do odprawienia rekolekcji w dwóch turach przed Nawiedzeniem naszej Archidiecezji Kopii Cudownego Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej – odwiedziny chorych z Komunią św. będą w środę 3 kwietnia od godz.8.30. Od środy wieczorem do piątku wieczorem jestem na rekolekcjach. W kościele nie będzie mszy św.
  6. Różaniec w pierwszą sobotę miesiąca o godz.16.30.
  7. Od pustego grobu, Drogim Parafianom i Gościom, pragnę przekazać najserdeczniejsze życzenia, aby zmartwychwstały Pan i Zbawiciel opromieniał swoją łaską i błogosławieństwem każdą chwilę życia i by udzielał zdrowia i wszelkich potrzebnych darów. Radosnego Alleluja gościom i wszystkim parafianom.