Ogłoszenia duszpasterskie 07-04-2024

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY 7 kwietnia 2024
CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

  1. Wyjątkowość drugiej niedzieli Wielkanocy najlepiej oddają słowa zaczerpnięte z „Dzienniczka” św. Faustyny: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski” (Dz. 299, 699). Zapraszam dziś na Godzinę Miłosierdzia o godz. 1500. Przypominam o możliwości uzyskania odpustu zupełnego za odmówienie koronki do Bożego Miłosierdzia.
  2. Niedziela Bożego Miłosierdzia dopełnia obchodów oktawy Wielkanocy. Składam serdeczne wyrazy wdzięczności wszystkim bezpośrednio zaangażowanym w przygotowanie tegorocznych Świąt Paschalnych w naszej wspólnocie. Jest naszą ogromną radością tak liczna obecność wiernych i budujące świadectwo wiary wyrażone w tych świętych dniach. Niech zmartwychwstały Chrystus napełnia Wasze serca prawdziwym pokojem.
  3. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia.
  4. Wczoraj w naszej Archidiecezji od Wielunia rozpoczęła się peregrynacja Kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Zakończy się w przyszłym roku w Częstochowie.
  5. Za tydzień na godz. 14.30. proszę kilka osób o pomoc w rozebraniu Grobu Pąńskiego i Ciemnicy.
  6. Do stanu małżeńskiego przygotowują się: Robert Atłasik z naszej parafii i Klaudia Bilska z parafii św. Elżbiety Węgierskiej w Częstochowie– zapowiedź pierwsza. Jeśli by ktoś wiedział o przeszkodach zaistniałych między tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu zgłosić to w kancelarii parafialnej.