Ogłoszenia duszpasterskie 14-01-2018

DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU  14 stycznia 2018

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Migranta. Na naszych oczach wiele rodzin przeżywa ból rozłąki z najbliższymi, którzy wyjechali w poszukiwaniu lepszej pracy i zarobków. Na naszych oczach trwa też dramat tysięcy rodzin opuszczających swoje domostwa z powodu wojen, biedy i prześladowań. Otoczmy ich dzisiaj szczególną modlitwą.

2. W dniach od 18 do 25 stycznia w całym Kościele będzie trwał Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa: abyśmy byli jedno!

3. W przyszłą niedzielę 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Tak wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

4. Dziś na mszy św. o godz. 1200 gościmy dzieci z klasy 3 szkoły katolickiej z ul. Górnej 12 przygotowujących się do sakramentu pierwszej komunii świętej.

5. Za tydzień na mszy św. o godz. 1200 odbędzie spotkanie formacyjne dla dzieci z naszej parafii przygotowujących się do sakramentu pierwszej komunii świętej.

6. Program wizyty duszpasterskiej na ten tydzień:

Poręba od ul. Wypalanki i Letniskowa

15 stycznia poniedziałek

Od godz. 1400

Barwna od ul. Bór

16 stycznia wtorek

Wiatrakowa

17 stycznia środa

Piękna – zakończenie kolędy

18 stycznia czwartek

Od godz. 1500

7. Dziś gościmy w naszej parafii chór CORALMENTE. Jest to chór działający przy Ośrodku Promocji Kultury Gaude Mater. Członkiem chóru jest nasz pan organista Marcin Głąb. Pieśń śpiewana we wspólnocie wzmacnia religijne przeżycia. Dziękujemy za upiększenie naszej liturgii eucharystycznej.

8. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła proszę panie: Mariolę Gonciarz, Teresę Marchewka, Anetę Knysak.

9. W niedzielę 28 stycznia będziemy gościć w naszej parafii Ks. Arcybiskupa Wacława Depo – Metropolitę Częstochowskiego. Nasza wspólnota parafialna przeżywać będzie wtedy wizytację kanoniczną, która odbywa się co 5 lat w każdej parafii. Serdecznie zapraszam wszystkich wiernych do licznego udziału w mszach św. na których homilie wygłosi Ks. Arcybiskup. W programie spotkanie po mszy św. o godz. 10.00 z Siostrami Żywego Różańca i Radą Parafialną

W tym tygodniu patronują nam:

• 17 I – św. Antoni, opat, żyjący na przełomie III i IV wieku, słynny pustelnik, który do dziś znajduje wielu naśladowców w praktykowaniu takiej właśnie drogi doskonałości chrześcijańskiej (wspomnienie obowiązkowe);

• 19 I – św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup przemyski, założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, tak zwanych sercanek (wspomnienie obowiązkowe);

• 21 I – św. Agnieszka, dziewica i męczennica, która jako 12-letnia dziewczynka poniosła śmierć na stadionie Domicjana około 305 roku (wspomnienie obowiązkowe).