Ogłoszenia duszpasterskie 21-01-2018

TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU   21 stycznia 2018

1. W całym Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie na każdy dzień.

2. Zakończyłem duszpasterskie odwiedziny kolędowe rodzin naszej parafii. Dziękuję rodzinom za życzliwe przyjęcie po kolędzie, za podzielenie się swoimi radościami i problemami. Kolęda to przede wszystkim wspólna modlitwa, poświęcenie domów i błogosławieństwo mieszkańców. Dziękuję, że przyjmując księdza po kolędzie daliście świadectwo swojej wiary, miłości do Jezusa i Kościoła. Za waszą życzliwość, za wszystkie spotkania, poczęstunki, rozmowy i ofiary wszystkim serdecznie dziękuję.

3. Dziś przypada Dzień Babci, a jutro 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich i módlmy się za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy odeszli już do Pana. Tak wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

4. W najbliższy czwartek w święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła prośmy o łaskę, aby Pan również nas zechciał nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień. Jak św. Paweł, powinniśmy stać się narzędziem Bożym, a wpatrując się w jego wspaniały wzór, kroczyć wiernie po drogach wiary, co więcej – nieść ją innym, świadczyć mężnie o Chrystusie – Zbawicielu świata.

5. Dziś msza św. o godz. 1200 dla dzieci z naszej parafii przygotowujących się do sakramentu pierwszej komunii świętej.

6. Dziękuję bardzo Paniom: Marioli Gonciarz, Teresie Marchewka, Anecie Knysak za posprzątanie kościoła. Serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień o posprzątanie kościoła proszę Panie: Jolantę Czaja, Jolantę Włodarczyk, Annę Atłasik, Małgorzatę Czyż, Magdalenę Beśka.

7. Dziękuję bardzo panu Krzysztofowi Janyst za pomoc przy pracach na plebanii.

8. W niedzielę 28 stycznia będziemy gościć w naszej parafii Ks. Arcybiskupa Wacława Depo – Metropolitę Częstochowskiego. Nasza wspólnota parafialna przeżywać będzie wtedy wizytację kanoniczną, która odbywa się co 5 lat w każdej parafii. Serdecznie zapraszam wszystkich wiernych do licznego udziału w mszach św. na których homilie wygłosi Ks. Arcybiskup. W programie spotkanie po mszy św. o godz. 10.00 z Siostrami Żywego Różańca i Radą Parafialną.

9. Ogłoszenie społeczne dotyczące mieszkańców ulic: Bałtycka, Barwna, Jantarowa, Letnia, Piękna, Wiatrakowa, Poręba.

10. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Józefa Sosnowska. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj jej świeci na wieki. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 24 I – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup i doktor Kościoła, wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej (wspomnienie obowiązkowe);

  • 26 I – św. św. Tymoteusz i Tytus, uczniowie św. Pawła Apostoła; obaj byli biskupami i obaj ponieśli śmierć męczeńską za wiarę (wspomnienie obowiązkowe);

  • 27 I – bł. Jerzy Matulewicz (1871-1927), odnowiciel zakonu marianów i biskup wileński (wspomnienie obowiązkowe);

  • 28 I – św. Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych filozofów i teologów w dziejach kultury europejskiej; jego dzieła filozoficzne i teologiczne do dziś stanowią ważną inspirację dla nauczania Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).