Ogłoszenia duszpasterskie 01-01-2023

ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI 1 stycznia 2023

  1. W pierwszy dzień nowego roku Pańskiego 2023 Kościół celebruje liturgiczną uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Dziś stajemy obok Matki Bożej, prosząc Boga o błogosławieństwo dla naszych rodzin, dla Ojczyzny i całego świata. Nie wiemy, jaki ten rok będzie ani co przyniesie ale Matka Boga nigdy nas nie zawiodła, zwłaszcza w trudnych chwilach. Wpatrujmy się w Nią. Ona nosiła pod swoim Sercem źródło i początek naszego życia – Jezusa Chrystusa, przez którego wszystko się stało.
  2. Dzisiaj za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź można uzyskać odpust zupełny.
  3. W piątek będziemy obchodzić uroczystość Objawienia Pańskiego, nazywaną w naszej polskiej tradycji świętem Trzech Króli. Święto to przypomina prawdę, że Bóg przyszedł nie tylko do Narodu Wybranego, ale do wszystkich ludzi. Jest to uroczystość, która zobowiązuje katolików do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte o godz. 8.00. 10.00. i 12.00. Na ich zakończenie pobłogosławię kredę i kadzidło dla oznaczenia naszych mieszkań i na znak, że przyjęliśmy wcielonego Boga do naszego życia.
  4. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. To święto to uroczyste rozpoczęcie publicznej działalności Chrystusa Pana.
  5. Odwiedziny chorych w pierwszą sobotę miesiąca 7 stycznia od godz.8.30. Różaniec o godz.16.30.
  6. Wizyta duszpasterska-kolęda. W tym roku odwiedziny kapłana w naszych domach będą na zaproszenie parafian. Parafianie, którzy by chcieli, aby przybyć do nich z wizytą duszpasterską proszę o zgłoszenie telefoniczne bądź w zakrystii. Kolęda zacznie się po Nowym Roku a jest to podyktowane tym , że już 15 stycznia będziemy mieli wizytację biskupią naszej parafii. Taka wizytacja jest co pięć lat i trzeba się do niej jak najlepiej przygotować.
  7. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Pana: śp. Przemysław Skoczek. Polećmy go miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci na wieki. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.
  8. U progu nowego roku kalendarzowego 2023 jeszcze bardziej otwórzmy się na Bożą miłość, aby mogła napełnić nasze domy, nasze rodziny i stać się w nas źródłem życia Bożego, z którego będą czerpać inni. W ten sposób stwarzamy szansę spełnienia się naszych najlepszych życzeń, aby budując dom naszej rodziny, naszej wspólnoty parafialnej,promieniować Bożym szczęściem i radością. Niech ten kolejny, rozpoczynający się rok Pański dla nas wszystkich czasem prawdziwie błogosławionym.