Ogłoszenia duszpasterskie 25-12-2022

NARODZENIE PAŃSKIE 25 grudnia 2022
l. „Dziś narodził się nam Zbawiciel”. Ta dobra nowina przynosi radość ludziom wszystkich czasów. Dodaje otuchy i wlewa nadzieję także w nasze serca. Pełni wiary i radości świętujemy więc ten szczególny czas Bożego nawiedzenia. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas.

  1. Tą Mszą Świętą wigilijną rozpoczęliśmy oktawę i okres Narodzenia Pańskiego, niezwykle bogaty w znaki Bożej obecności, który będzie trwał do niedzieli Chrztu Pańskiego. Msze Święte w uroczystość Narodzenia Pańskiego będą sprawowane o godz. 10.00 i 12.00.
  2. Jutro drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, Msze Święte jak w każdą niedzielę. W liturgii Kościół czci św. Szczepana, pierwszego męczennika.
  3. Składam podziękowanie panu Mariuszowi Pędzioch oraz paniom Jolancie Wewiór i Marcie Wojtyla za ofiarowanie choinek do naszego kościoła. Składam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie szopki, ubierania choinek i ich oprawy. Wszystkim wyrażam moją wielką wdzięczność za tę pracę i poświęcenie swojego wolnego czasu dla Pana Boga i naszego parafialnego kościoła. Serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję dzieciom i ich rodzicom którzy wytrwale i systematycznie przychodzili na msze św. roratnie w adwencie.
  4. Wielkie podziękowanie dla p. Wiesławy Smolińskiej i Urszuli Ptak za zmianę obrusów i wszelką pomoc w przygotowaniach świątecznych.
  5. W sobotę pożegnamy 2022 rok i powitamy rok 2023. W ostatni dzień roku, 31 grudnia, podziękujemy Bogu za wszelkie łaski i dary podczas Mszy Świętej i nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego.
  6. Postarajmy się nowy rok rozpocząć w imię Boże. W tym dniu przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Tego dnia Msze Święte w naszej parafii o godz. 10.00. i 12.00.
  7. Wizyta duszpasterska-kolęda. W tym roku odwiedziny kapłana w naszych domach będą na zaproszenie parafian. Parafianie, którzy by chcieli, aby przybyć do nich z wizytą duszpasterską proszę o zgłoszenie telefoniczne bądź w zakrystii. Kolęda zacznie się po Nowym Roku a jest to podyktowane tym , że już 15 stycznia będziemy mieli wizytację biskupią naszej parafii. Taka wizytacja jest co pięć lat i trzeba się do niej jak najlepiej przygotować.
  8. Życzenia…Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego 2023 Roku życzę, aby Bóg, który zamieszkał wśród ludzi i przychodzi do nas w każdej Eucharystii napełniał nas Wiarą Nadzieją i Miłością. Niech błogosławieństwo Nowonarodzonego Jezusa wypełni nasze serca, domy i rodziny. Niech ten szczególny czas będzie też okazją do rodzinnych spotkań w atmosferze życzliwości i dobroci. Życzę radosnych, zdrowych, błogosławionych i pełnych nadziei Świąt Bożego Narodzenia i wszelkich łask w Nowym 2023 Roku.