Ogłoszenia duszpasterskie 18-12-2022

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU 18 grudnia 2022

  1. Coraz bliżej do uroczystości Narodzenia Pańskiego. W sobotę Wigilia a potem kolejne świąteczne dni. Pamiętajmy, że Pan Bóg wkracza w naszą historię i przez to nadaje naszemu życiu Boży wymiar.
  2. Liturgiczny obchód pamiątki narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej sprawowanej o północy. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś z bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca.
  3. 25 grudnia w Dzień Bożego Narodzenia msze św. w naszym kościele o godz. 10.00 i 12.00. W drugi dzień świąt w poniedziałek 26 grudnia w święto św. Szczepana pierwszego męczennika msze św. według porządku niedzielnego.
  4. Zbliża się czas Bożego Narodzenia. W związku z tym proszę kilka chętnych osób o pomoc przy ubieraniu szopki i choinek dzisiaj o godz. 15.00. Szczególnie proszę o pomoc mężczyzn bo wiele tych prac jest na wysokości i jeszcze zostały do oprawienia choinki.
  5. Składam podziękowanie panu Mariuszowi Pędzioch za ofiarowanie do kościoła choinek. Dziękuję również Pani Jolancie Wewiór i Pani Marcie Wojtyla za ofiarowanie choinek.
  6. Bardzo dziękuję panu Jerzemu Orzełek za odśnieżenie parkingu przed kościołem i transport choinek.
  7. Serdeczne podziękowania ks. Generałowi Stanisławowi Rospondkowi za przeprowadzanie w naszej parafii rekolekcji adwentowych.