Ogłoszenia duszpasterskie 11-12-2022

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU 11 grudnia 2022

  1. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się różowe szaty.
  2. Spowiedź święta w najbliższą sobotę 17 grudnia : rano od godz. 9.00. do godz. 10.00. Po południu od godz.16.00. do godz. 17.00. Adwentowy Dzień Skupienia w IV niedzielę adwentu poprowadzi ks. Generał Stanisław Rospondek.
  3. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritasu. Miejmy wrażliwe i otwarte serca. Swoją postawą ukazujmy prawdziwy sens tajemnicy Bożego wcielenia.
  4. Zbliża się czas Bożego Narodzenia. W związku z tym proszę kilka chętnych osób o pomoc przy ubieraniu choinek za tydzień w niedzielę o godz. 15.00.
  5. Dzisiaj o godz. 12.00. msza św. dla dzieci z kl. 3 z naszej parafii i ze szkoły Soward przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci otrzymają medaliki.
  6. Dziękuję bardzo Paniom które roznoszą opłatki na stół wigilijny. Serdeczne Bóg zapłać.
  7. Żyć Ewangelią – codzienna Ewangelia z rozważaniami 2023