Ogłoszenia duszpasterskie 04-12-2022

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU 4 grudnia 2022

1. Dziś przeżywamy drugą niedzielę Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy i zacieśniania więzi z Panem Bogiem. Przygotowujemy się bowiem na spotkanie z Panem, który z miłości do nas przyjmuje na siebie nasze człowieczeństwo, aby je przemienić, uświęcić.
  2.  Roraty w naszym kościele o godz. 17.00. Z racji tego, że ks. Proboszcz głosi rekolekcje w parafii Dobryszyce w tym tygodniu nie będzie mszy św. w poniedziałek i wtorek.
  3. W czwartek 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pochylamy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Prawda ta sięga źródeł chrześcijaństwa, pochodzi z czasów apostolskich. Prośmy naszą Najlepszą Matkę o wstawiennictwo u Jej Syna we wszelkich potrzebach, zwłaszcza o wytrwałość w walce z grzechami.
  4. W adwencie pamiętajmy o wsparciu ludzi potrzebujących, choćby przez zakup świec Caritasu, które są do nabycia w naszym kościele: małe świece w cenie 10 zł a duże w cenie 20 zł. Jest tzw. Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
  5. Za tydzień o godz. 12.00. msza św. dla dzieci z kl. 3 z naszej parafii i ze szkoły Soward przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej. Dzieci otrzymają medaliki.
  6. Prezentacja albumu ks. Generała Stanisława Rospondka – Tobie Boże, i ludziom, dziękuję!