Ogłoszenia duszpasterskie 27-11-2022

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU                                       27 listopada 2022

1. Dziś  wchodzimy w liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana. Do 16 grudnia będziemy zgłębiać tajemnicę powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Kolejne dni mają służyć naszemu bezpośredniemu przygotowaniu do świąt Narodzenia Pańskiego. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego niesienia dobrej nowiny o przyjściu Odkupiciela.

2. Przepisy liturgiczne pozwalają, aby w dni powszednie Adwentu celebrować jedną Mszę wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tak zwaną Mszę roratnią.  W ten sposób, w blasku światła lampionów  i świec będziemy oczekiwać na przyjście Chrystusa. Jak widzimy na banerze tematem mszy roratnich dla dzieci będzie osoba św. Franciszka z Asyżu. W tym czasie pamiętajmy o wsparciu potrzebujących, choćby przez zakup świec Caritasu na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, które są  do nabycia w naszym kościele: małe świece w cenie 10 zł a duże w cenie 20 zł.

3. Dziś po mszy św. o godz. 12.00  spotkania z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź św. pierwszopiątkowa od godz. 16.00.   Wyjazd do chorych od godz. 8.30. Różaniec w pierwszą sobotę o godz. 16.30.

5. Dziś na mszy św. o godz. 8.00 zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny. Wielka prośba do osób, które  roznosiły opłatki po poszczególnych ulicach naszej parafii aby również w tym roku spełniły tę funkcję. Już z góry im za tę posługę bardzo dziękuję.

6. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Wincenty Mesjasz. Polećmy go miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj mu świeci na wieki. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.