Ogłoszenia duszpasterskie 01-03-2020

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 1 marca 2020

  1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół stawia przed nami Chrystusa przebywającego przez czterdzieści dni na pustyni i kuszonego przez szatana. Rozpoczęty okres postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku i zmagania. Kościół – jak co roku – wchodzi na drogi Wielkiego Postu, aby jak najpełniej przeżyć tajemnicę wielkanocną. Dlatego wzorem ubiegłego roku będziemy pielgrzymować do wyznaczonych na każdy dzień (Kościołów stacyjnych), które na wzór Rzymu celebrując Eucharystię będą nas zatrzymywać na wspólną refleksję i modlitwę. Nasze codzienne pielgrzymowanie będzie odbywać się w powszednich dniach pracy. Nasz kościół parafialny będzie takim kościołem stacyjnym w najbliższy piątek 6 marca. Będziemy wtedy gościć w naszej parafii ks. Bpa Antoniego Długosza.
  2. Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w naszej świątyni w piątki o godz. 16.30. Gorzkie żale w niedziele o godz. 9.45.
  3. Zachęcamy wiernych do korzystania z możliwości uzyskania łaski odpustu za pobożne odprawienie nabożeństwa Drogi krzyżowej. Odpust zupełny można uzyskać po spełnieniu zwyczajnych warunków oraz rozważając męką Chrystusa przy 14 stacjach Drogi krzyżowej.
  4. Dziś na mszę św. o godz. 12.00. zapraszam młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Po mszy św. spotkanie z ks. Rekolekcjonistą.
  5. Kapłańskie odwiedziny chorych z Komunią św. w piątek od godz.9.30. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty w piątek od godz.16.00.
  6. Za tydzień na mszy św. o godz. 12.00. będzie msza św. dla dzieci z naszej parafii i ze szkoły katolickiej przygotowujących się do sakramentu I Komunii św.
  7. Wielkie podziękowania dla ks. Sławomira Porębskiego za przeprowadzenie rekolekcji wielkopostnych w naszej parafii.
  8. Za tydzień o posprzątanie kościoła proszę parafian z ul. Wypalanki nr: 58 i 59.