Ogłoszenia duszpasterskie 23-02-2020

SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 23 lutego 2020

1. Dnia 26 lutego rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msza św. w Środę Popielcową o godz. 17.00. Zachęcam wiernych do przeżywania tego dnia w duchu pokuty. Przypominam, że wierni między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, który pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia.
  2. W środę rozpoczynamy także dni modlitwy o ducha pokuty. Prośmy w osobistej modlitwie o błogosławione owoce wielkopostnej przemiany w naszym życiu osobistym, rodzinnym i parafialnym.
  3. Od piątku rozpoczynamy sprawowanie nabożeństw Drogi krzyżowej. Do rozważania wydarzeń z ostatnich godzin Chrystusa zapraszam o godz. 16.30.
  4. W przyszłą, pierwszą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczniemy odprawianie Gorzkich żali. Nabożeństwa będą odprawianie o godz. 9.45.
  5. Od piątku 28 lutego Drogą Krzyżową rozpoczynamy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne. Rekolekcje wygłosi ks. Sławomir Porębski – misjonarz.
  6. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 12.00. spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.
  7. Dziękuję bardzo parafianom z ul. Wypalanki nr 70, 64 i 64a za posprzątanie kościoła i kwiaty przed ołtarzem. Serdeczne Bóg zapłać.
  8. Ogłoszenie społeczne…