Ogłoszenia duszpasterskie 08-03-2020

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 8 marca 2020

  1. Wydarzenia z Góry Przemienienia są zapowiedzią ostatecznego objawienia chwały Chrystusa. Zanim jednak staniemy się na nowo świadkami zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią, musimy oczyścić nasze serca przez post, modlitwę i jałmużnę.
  2. Dzisiejsza niedziela Ad Gentes to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Uczyńmy osobisty, duchowy wysiłek, wspierając dzieło głoszenia Ewangelii aż po krańce ziemi.
  3. Przypominam wiernym czwarte przykazanie kościelne, które w okresie Wielkiego Postu znajduje swoje najgłębsze wypełnienie: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach”.
  4. Niech odpowiedzią na zaproszenie do wzmożonej modlitwy będzie nasz udział w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki o godz.16.30 oraz Gorzkich żali w niedzielę o godz.9.45. Przypominam, że za każdorazowe pobożne odprawienie Drogi krzyżowej przy 14 stacjach oraz za udział w Gorzkich żalach i po spełnieniu zwyczajnych warunków można uzyskać łaskę odpustu.
  5. Dzisiaj obchodzimy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach. Kobiety odgrywają szczególną rolę w świecie, w kościele i w rodzinie. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.
  6. Dziś na mszy św. o godz. 12.00. spotkanie formacyjne dla dzieci z naszej parafii i dla dzieci ze szkoły katolickiej z ul. Górna 12 przygotowujących się do pierwszej komunii św.
  7. Wielkie podziękowania dla tych wszystkich parafian i gości, którzy wzięli udział w uroczystej mszy św. sprawowanej w ubiegły piątek przez ks. biskupa Antoniego Długosza w ramach kościołów stacyjnych.
  8. Dziękuję bardzo parafianom z ul. Wypalanki nr 58 i z ul. Bałtyckiej nr. 9/11 za posprzątanie kościoła. Serdeczne Bóg zapłać.