Ogłoszenia duszpasterskie 01-04-2018

NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO  1 kwietnia 2018

1. Miłość ostatecznie zwycięża śmierć. Przyobleczmy nasze życie w zwycięską miłość Zbawiciela i jej doświadczajmy. Grzech i jego owoc, to znaczy śmierć, nie jest już w stanie zagrodzić nam drogi do domu Ojca. Przez Jezusa w Duchu Świętym mamy na zawsze otwarty dostęp do Ojca pełnego miłosierdzia. Niech to będzie najlepsze wielkanocne życzenie: aby każdy z nas doświadczył i przyjął tę zwycięską miłość Boga Ojca. Ogarnięci Bożą miłością dzielmy się tym darem z innymi.

2. Jutro drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Pamiętajmy, że nasza radość i cała przedświąteczna krzątanina miały swój cel przede wszystkim w wydarzeniach męki, śmierci i zmartwychwstania Pana Jezusa. Zadbajmy o nasz udział w świątecznej Mszy Świętej.

3. W ramach świątecznego popołudniowego wypoczynku, może przechadzki czy przejażdżki, pamiętajmy także o chwili modlitwy przy grobach naszych najbliższych, którzy przez chrzest zostali włączeni w Chrystusa i teraz oczekują na pełny udział w Jego zmartwychwstaniu.

4. W przyszłą niedzielę – drugą niedzielę Wielkanocy, czyli niedzielę Miłosierdzia Bożego, rozpocznie się Tydzień Miłosierdzia.

5. Pragnę podziękować za przygotowanie naszego parafialnego kościoła do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich: szczególnie tym osobom, które przygotowały dekoracje Grobu i Ciemnicy. Wielkie podziękowanie Druhom OSP za piękną służbę w triduum paschalne, pani kościelnej Wiesławie Smolińskiej, ministrantom za gorliwą służbę, panu organiście Marcinowi i pani organistce Dorocie. Dziękuję p. Grażynie Bartocha za prezenty z racji święconki. Szczególne podziękowania dla tych, którzy w święte triduum paschalne byli przy Jezusie. Niech Wam wszystkim dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski.

6. Dziękuję bardzo Paniom : Elżbiecie Kowalczyk, Agacie Kowalczyk, Agnieszce Rajczykowskiej, Magdalenie Moryń za posprzątanie kościoła i kwiaty przed ołtarzem. Serdeczne Bóg zapłać. Za tydzień o posprzątanie kościoła proszę Panie: Halinę Szmidla, Krystynę Gęsikowską, Alicję Deperas.

7. Chcę bardzo podziękować za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. W intencji wszystkich składających ofiary będzie odprawiona msza św. w środę 17 kwietnia o godz. 1700.

8. Od pustego grobu, Drogim Parafianom i Gościom, pragnę przekazać najserdeczniejsze życzenia, aby zmartwychwstały Pan i Zbawiciel opromieniał swoją łaską i błogosławieństwem każdą chwilę życia i by udzielał zdrowia i wszelkich potrzebnych darów. Radosnego Alleluja gościom i wszystkim parafianom.