Ogłoszenia duszpasterskie 15-04-2018

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY  15 kwietnia 2018

1. Dziś jest trzecia niedziela Wielkanocy. Nadal przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa zmartwychwstałego. Dzięki tej mocy stajemy się wolni od samych siebie, od krępujących schematów i przyzwyczajeń. Ta moc uzdalnia nas do kochania innych i tworzenia z nimi autentycznej wspólnoty – komunii.

2. Na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski w trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach obchodzona jest Niedziela Biblijna. Niedziela i Tydzień Biblijny to inicjatywy kierowane szczególnie do tych wiernych, którzy w sposób szczególny interesują się Pismem Świętym. Zatem nie tylko dzisiaj, w Niedzielę Biblijną oraz w ciągu tego rozpoczynającego się tygodnia wczytujmy się z ochotą i rozważajmy słowo Boże, zwłaszcza zawarte na kartach Ewangelii.

3. Za tydzień, w Niedzielę Dobrego Pasterza, będziemy modlić się o nowe powołania do służby w Kościele: kapłańskie, zakonne i misyjne.

4. Dziś na mszy św. o godz. 1200 gościmy dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii św. ze szkoły katolickiej z ul. Górna 12.

5. Za tydzień na mszę św. o godz. 1200 zapraszam dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii św. z naszej parafii.

6. Za tydzień o posprzątanie kościoła proszę Panie: Beatę Kasprzyk, Alicję Sosnowską, Małgorzatę Jasińską, Genowefę Knysak.