Ogłoszenia duszpasterskie 01-09-2019

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 1 września 2019

  1. W dzisiejszą niedzielę wspominamy ofiary II wojny światowej. Obchodząc 80. rocznicę hitlerowskiej agresji na Polskę, dziękujemy Bożej Opatrzności za polskich bohaterów i ostateczne ocalenie naszej ziemskiej Ojczyzny.
  2. Z inicjatywy papieża obchodzimy dziś także Światowy Dzień Modlitwy za Ochronę Stworzenia. Serdecznie zachęcamy do szerszego zapoznania się z tą inicjatywą i do osobistej modlitwy.
  3. Dobiegł końca czas wakacji. Dziękując Panu Bogu za wypoczynek, pragniemy zawierzać Bogu czas nowego roku szkolnego i katechetycznej pracy. Błogosławieństwo tornistrów i przyborów szkolnych dla pierwszoklasistów będzie miało miejsce w następną niedzielę 8 września o godz. 1200.
  4. Rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego to rozpoczęcie formacji do przyjęcia sakramentów bierzmowania i pierwszej komunii św. Dzieci z klasy 3 szkoły podstawowej, które chciałyby w naszej parafii przyjąć sakrament pierwszej komunii św. proszę o zapisanie się w zakrystii. I komunia św. w naszej parafii odbędzie się 7 czerwca 2019 r. Młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania będzie miała spotkanie w niedzielę 15 września po mszy św. o godz. 12.00.
  5. Pierwszy piątek miesiąca przeżyjemy w duchu wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. Spowiedź św. w piątek w godz.16.00. Wizyta u chorych od godz. 9.30.
  6. Niepokalane Serce Maryi uczcimy w pierwszą sobotę miesiąca modlitwą różańcową o godz. 16.30.
  7. 8 września od godz.13.00. na terenie kościelnym rozpoczniemy rodzinny festyn parafialny, którego dochód zostanie przeznaczony dla naszego chorego parafianina Grzegorza Bajdora. Nasz charytatywny festyn będzie zawierał między innymi: kawiarenkę z łakociami, grill, zjeżdżalnie dla dzieci, watę cukrową, zabawę cukierkową z nagrodami, pokaz Straży Pożarnej i wiele innych. Jeśli ktoś w jakikolwiek sposób chciałby się zaangażować w przygotowanie festynu czy to od strony organizacyjnej czy przez podarowanie fantów do konkursów to bardzo proszę o taką informację.
  8. Pragnę jeszcze raz bardzo podziękować Pani Annie Szczepańczyk za podarowane do naszego kościoła piękne astry ze swojego ogrodu.
  9. Za tydzień o posprzątanie kościoła proszę parafian z ul. Kosiarzy nr 2a i 4.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
3 IX – św. Grzegorz Wielki (540-604), Rzymianin, papież, ogłoszony Doktorem Kościoła.