Ogłoszenia duszpasterskie 25-08-2019

DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 25 sierpnia 2019

  1. Ostania niedziela sierpnia, kończący się czas wakacji i urlopów przynaglają nas do wdzięczności za wszelkie Boże dary, które stały się naszym udziałem w minionych miesiącach. Pamiętajmy o uwielbieniu dobrego Boga w naszych osobistych modlitwach.
  2. Jutro w poniedziałek przypada uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msza Św. o godz.17.00.
  3. Pragnę jeszcze raz bardzo podziękować Pani Annie Szczepańczyk za podarowane do naszego kościoła piękne astry ze swojego ogrodu.
  4. Wraz z ks. Pawłem Marcem proboszczem parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Brzezinach Wielkich, dziękujemy wszystkim tym, którzy w piątek pielgrzymowali na Jasną Górę do Tronu Matki w czasie nowenny przygotowującej nas do Jej uroczystości.
  5. Pragnę również bardzo podziękować za wielką niespodziankę urodzinową, za piękne życzenia, modlitwy, kosz kwiatów, wszelką życzliwość i pamięć.
  6. 8 września od godz.13.30 na terenie kościelnym rozpoczniemy rodzinny festyn parafialny, którego dochód zostanie przeznaczony dla naszego chorego parafianina Grzegorza Bajdora. Nasz charytatywny festyn będzie zawierał między innymi: kawiarenkę z łakociami, grill, zjeżdżalnie dla dzieci, watę cukrową, zabawę cukierkową z nagrodami, pokaz Straży Pożarnej i wiele innych. Jeśli ktoś w jakikolwiek sposób chciałby się zaangażować w przygotowanie festynu czy to od strony organizacyjnej czy przez podarowanie fantów do konkursów to bardzo proszę o taką informację.
  7. Dziękuję bardzo parafianom z ul. Witaminowej nr 8 i ul. Korkowej nr 19 i 25 za posprzątanie kościoła i kwiaty przed ołtarzem. Serdeczne Bóg zapłać.
  8. Z ogłoszeń gospodarczych. Rozpoczęliśmy prace związane z położeniem podbitki na długości całego kościoła i plebanii.
  9. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Ewę Jasiurską. Wieczny odpoczynek…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
26 VIII – Matka Boża Częstochowska,
27 VIII – św. Monika (331-387), matka i orędowniczka nawrócenia św. Augustyna, patronka matek i wdów,
28 VIII – św. Augustyn (354-430), biskup, Doktor Kościoła, filozof, chrześcijański pisarz, teolog łaski,
29 VIII – św. Jan Chrzciciel w tajemnicy męczeńskiej śmierci.