Ogłoszenia duszpasterskie 11-08-2019

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 11 sierpnia 2019

  1. Gotowość na przyjście Pana, o której mówi dzisiejsza Ewangelia, nie może napawać nas lękiem i niepokojem. Najlepszym jej znakiem jest zaangażowania w życie Kościoła oraz stan łaski uświęcającej. Wykorzystajmy czas wakacyjnego odpoczynku także na budowanie głębokiej więzi z Chrystusem i Jego Kościołem.
  2. W tym tygodniu przypada 13. dzień miesiąca. Zapraszamy do udziału w modlitwie ku czci Matki Bożej Fatimskiej we wtorek o godz. 16.00.
  3. W uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej, 15 sierpnia, Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego. Przeżywana tego dnia rocznica bitwy warszawskiej będzie dla nas okazją do modlitwy za Ojczyznę.
  4. Tradycyjne błogosławieństwo kwiatów i ziół w uroczystość Wniebowzięcia NMP podczas wszystkich Mszy Świętych.
  5. 8 września od godz.13.30 na terenie kościelnym rozpoczniemy rodzinny festyn parafialny, którego dochód zostanie przeznaczony dla naszego chorego parafianina Grzegorza Bajdora. Nasz charytatywny festyn będzie zawierał między innymi: kawiarenkę z łakociami, grill, zjeżdżalnie dla dzieci, watę cukrową, zabawę cukierkową z nagrodami, pokaz Straży Pożarnej i wiele innych. Jeśli ktoś w jakikolwiek sposób chciałby się zaangażować w przygotowanie festynu czy to od strony organizacyjnej czy przez podarowanie fantów do konkursów to bardzo proszę o taką informację.
  6. Pragnę bardzo podziękować Pani Annie Szczepańczyk za piękne astry ze swojego ogrodu, które zdobią ołtarz Matki Bożej.
  7. Dziękuję bardzo parafianom z ul. Witaminowej nr 4, 11 i 8c za posprzątanie kościoła i kwiaty przed ołtarzem. Serdeczne Bóg zapłać.
  8. Pragnę jeszcze raz bardzo podziękować tym wszystkim, którzy przyjęli pod swój dach pielgrzymów, bądź na nocleg lub na prysznice. Dziękuję tym, którzy wspomogli w jakikolwiek sposób parafię aby godnie można było przyjąć dwie grupy pielgrzymów. Dziękuję za pomoc na plebani. Nasza parafia tradycyjnie pójdzie na Jasną Górę 23 sierpnia w ramach nowenny przygotowującej nas do uroczystości Matki Bożej Częstochowskiej-patronki naszej archidiecezji.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), polski franciszkanin, apostoł Niepokalanej, męczennik w Auschwitz,
15 VIII – Najświętsza Maryja Panna w tajemnicy Jej wniebowzięcia,
17 VIII – św. Jacek (ok. 1200-1258), jeden z pierwszych polskich dominikanów, misjonarz na Rusi.